Līvānos baseina apmeklējuma cena pieaug par 40%, Ludzā par izmaiņām vēl spriedīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Energoresursu cenu kāpums liek domāt pašvaldībām, kā turpmāk darbosies peldbaseini, kuru uzturēšana nu prasa krietni lielākas finanses. Tāpat grūti prognozēt, cik daudz līdzekļu  iedzīvotāji varēs atvēlēt atpūtai baseinā ziemā. Līvānos baseina apmeklējuma cenu jau kāpina, bet Ludzā, kur 2,8 miljonus eiro vērtā baseina būvei ņemts aizdevums Valsts kasē, par cenrāža izmaiņām vēl domā.

Līvānos baseina apmeklējuma cena pieaug par 40%, Ludzā par izmaiņām vēl spriedīs
00:00 / 04:35
Lejuplādēt

Ludzas baseins

Ludzas peldbaseins ir atvērts, un tajā var gan peldēties, gan sildīties pirtīs. "Brīvdienās ir ļoti daudz ar bērniem un darba dienās arī, vakara pusē pēc pieciem un līdz pašam vēlam vakaram. Tagad laiks tāds drēgnāks, cilvēkiem gribas pasildīties," stāstīja peldbaseina galvenā administratore Olita Laganovska.

Baseinā skolēniem notiek arī peldēšanas nodarbības, kas atsāksies oktobrī. Peldēšanas stundas ir ne vien pilsētas, bet arī novada skolēniem. Laganovska zināja stāstīt, ka Ludzas peldbaseinu apmeklē cilvēki arī no blakus esošajām pašvaldībām, peldēties nāk arī seniori. Apmeklētāju skaits gan esot mainīgs.

"Protams, ir atkarīgs no sezonas. Un, apkopojot datus par iepriekšējo sezonu, mēs secinājām, ka vidēji dienā ir ap simt cilvēku. Bet, sākoties peldsezonai, kad ir pieejami ezeri, tad apmeklētāju skaits ir krasi samazinājies," pastāstīja baseina administratore.

Ludzas peldbaseins tika atklāts 2020. gada sākumā, taču ilgstoši nav varējis nemaz strādāt normālā režīmā. Pārdzīvots kovida laiks ar ierobežojumiem, ievērojot stingrus drošības pasākumus. Bija brīdis, kad apmeklētājiem no malas baseins nemaz nebija pieejams.

Taču tagad, pieaugot energoresursu cenām, priekšā nākamais izaicinājums. "Arī mēs ieviesām energotaupīgas pasākumus. Telpās, kur ir automātiskās gaismas, mēs samazinājām darbības laiku. Baseina fasāžu apgaismojumu izslēdzam nakts laikā. Sākoties apkures sezonai, koplietošanas un administrācijas telpās tiks samazināta gaisa temperatūra. Bet

gaisa un ūdens temperatūru mēs samazināt nevaram, jo Ministru kabineta noteikumi nosaka konkrētas ūdens un telpas temperatūras standartus, un mums ir nepieciešams tam sekot," skaidroja Laganovska.

Baseina apmeklējuma cena tika palielināta jau martā. Un pagaidām citu ziņu no pašvaldības par gaidāmām izmaiņām baseina darbībā nav. Taču, kā norādīja novada pašvaldības izpilddirektors Sergejs Jakovļevs, par to tiks domāts jau tuvākajā laikā.

Vietvaras izpilddirektors iezīmēja peldbaseina darba izmaksas: "Iepriekšējā gadā izdevumi bija ap 140 tūkstošiem eiro un ieņēmumi veidoja 23 tūkstošus, bet tas bija kovida laikā. Šogad bija plānots ieņēmumos saņemt 90 tūkstošus un izdevumos plānots patērēt 215 tūkstošus."

Līdz jaunajam gadam pašvaldībai ir noslēgts izdevīgs līgums par elektrības piegādi. Taču no jaunā gada cena būtiski pieaugs, un ar to jārēķinās. "Tāpēc tagad gan domes deputāti, gan speciālisti lems kopīgi, ko darīt, vai turpmāk darbināt to, vai tomēr no jaunā gada vai vēl pat ātrāk pārtraukt pakalpojumu," atklāja Jakovļevs.

Peldbaseins Līvānos

Savukārt Līvānos peldbaseina uzturēšanai šogad ieplānoti 170 tūkstoši eiro no pašvaldības budžeta. Lai iekļautos šajā summā, ir ieviests taupības režīms, kur vien iespējams ekonomēt.

"Te ir vienkārši balansa meklēšana starp izdevumu pieaugumu un starp to ekonomiju, ko mēs varam izveidot, lai mēs to gadu varam pabeigt, kā budžetā mums ieplānots," sacīja Līvānu 1. vidusskolas direktors Gatis Pastars.

Baseins apmeklētājiem oktobrī kļūs dārgāks par aptuveni 40%.

Līvānu 1. vidusskolas direktors uzsvēra, ka svarīgi, lai peldbaseins turpinātu darbību skolēnu dēļ: "Mums primārais ir skolas izglītības programmu īstenošana, respektīvi, mēs īstenojam izglītības programmu, kas saistīta ar veselīgu dzīvesveidu, ar sportu. Un arī pēc jaunā izglītības kompetencēm, kur šobrīd sporta nodarbības ir trīs, nevis divas, kā iepriekš bija, tad šo trešo stundu mēs visi peldamies. Brauc arī citas novada skolas, līdz ar to mums tā noslodze baseinam ir. Jautājums, protams, cik daudz mēs varam atļauties. Ja tas cenu kāpums būs neierobežots un nekontrolēts, tad loģiski, mēs vienā brīdī varam apsēsties pie galda un skatīties, ko mēs darām tālāk!"

Taču šobrīd par to netiek domāts, iedzīvotājiem vien jārēķinās, ka pieaugs apmeklējuma cena. Ludzā savukārt par izmaiņām vēl spriedīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti