Lietuvas premjere nepieņem ārlietu un satiksmes ministru atkāpšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte otrdien paziņojusi, ka nepieņem ārlietu ministra Gabrieļus Landsberģa un satiksmes ministra Marjus Skuoža atkāpšanos, norādot, ka viņas valdība turpinās darbu līdzšinējā sastāvā, neraugoties uz problēmām saistībā ar Baltkrievijas kālija mēslojuma ražotāja "Belarusjkaļij" tranzītkravu vešanu caur Lietuvu pēc šim uzņēmumam noteikto ASV sankciju stāšanās spēkā.

"Ņemot vērā ģeopolitiskās situācijas saasināšanos, kā arī izaicinājumus saistībā ar Covid-19 un migrāciju, būtu bezatbildīgi riskēt ar nenoteiktību, ko radītu pat mēģinājums izveidot jaunu valdošo vairākumu vai būtiski mainīt valdības sastāvu," valdības paziņojumā citēts premjeres teiktais. "Tāpēc valdība, ņemot vērā koalīciju veidojošo partiju frakciju uzticēšanos, turpinās darbu tādā pašā sastāvā, sadarbojoties ar citām institūcijām, kā to paredz Lietuvas Republikas konstitūcija."

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka "Belarusjkaļij" kravu tranzīts caur Lietuvu netika pārtraukts, kad 8. decembrī stājās spēkā ASV sankcijas. Noskaidrojies, ka Baltkrievijas valsts uzņēmums novembrī veicis priekšapmaksu Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmumam "Lietuvos geležinkeliai" un ar šo summu pietiek, lai tas turpinātu "Belarusjkaļij" kravu pārvadāšanu decembrī, janvārī un februārī.

Kā izteicies valsts "Lietuvos geležinkeliai" vadītājs Mants Bartuška, par līguma laušanu uzņēmumam varētu draudēt simtiem miljonu eiro liels sods.

Valdība iepriekš paziņoja, ka meklē veidus, kā valsts dzelzceļa kompānijai lauzt līgumu par "Belarusjkaļij" produkcijas transportēšanu, vienlaikus uzsverot, ka ASV sankcijas tieši neizliedz mēslojuma tranzīta kravu plūsmu caur Lietuvu.

Uzņemoties atbildību par to, ka "Belarusjkaļij" kravu tranzīts caur Lietuvu nav pārtraukts, Lietuvas ārlietu ministrs Landsberģis un satiksmes ministrs Skuodis iesniedza atlūgumus.

Iepriekšējā vakarā Šimonīte pieļāva iespēju, ka šai situācijā varētu atkāpties pat visa viņas valdība, bet vienlaikus norādīja, ka to noteiks pirmām kārtām viņas pašas "vērtējums attiecībā uz savām iespējām nodrošināt valsts ilglaicīgās intereses".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti