Panorāma

Nevienojas par patvēruma meklētāju mentoru algām

Panorāma

Vecpiebalgā – sāpīgs vidusceļš

Lietuvā streiko skolotāji

Lietuvā vairāk nekā 200 skolu sākušas beztermiņa streiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Lietuvā pirmdien, 22.februārī, vairāk nekā 200 skolu sākušas beztermiņa streiku. Skolotāji pieprasa algas palielinājumu, taču valdība pagaidām vēl nav panākusi vienošanos ar skolotājus pārstāvošo arodbiedrību.

Lietuvas izglītības ministre Genoveita Krasauskiene uzsvērusi, ka valdība nedaudz palielinājusi algas no 1. janvāra un pašlaik meklē veidus, lai varētu no nākamā gada septembra tās paaugstināt vēl vidēji par 12,5%.

Arodbiedrība pieprasa arī mainīt krīzes gados ieviesto algu koeficientu sistēmu, jo atsevišķos gadījumos par vienu un to pašu darbu skolotāji saņem atšķirīgus atalgojumus. Izglītības ministre gan uzsvērusi, ka šīs sistēmas maiņa panākama tikai ar valsts budžeta grozījumu izskatīšanu parlamentā.

Skolotāji streikos arī otrdien un trešdien. Un, ja arī trešdien arodbiedrību pārstāvjiem neizdosies vienoties par algu palielinājumu, tad izglītības iestāžu darbinieki gatavi streikot līdz 10.martam, kad Lietuvas parlamentā sāksies pavasara sesija.

Vidējā skolotāju alga Lietuvā pirms nodokļu nomaksas pašlaik ir aptuveni 820 eiro, taču tikai divas trešdaļas skolotāju strādā pilnu slodzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti