Rīta Panorāma

Nav skaidrības par ASV karaspēka aiziešanu no Afganistānas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku

Lietuvā atzīmē "laimes dienu"

Lietuvā atzīmē «Laimes dienu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lietuvas pilsētā Kauņā notikušas “Laimes dienas” svinības. Tās vienlaikus bija gatavošanās Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros plānotajiem  pasākumiem 2022. gadā.

Šogad svinību moto bija “Laiks celties”, un to galvenais vadmotīvs bija vietējo kopienu loma un diskusijas par laimes jēdzienu. Covid-19 pandēmijas dēļ ir slēgtas daudzas kultūras iestādes, tāpēc mākslinieki  visdažādākajos veidos centās uzmundrināt cilvēkus. Pilsētas ielās priekšnesumus sniedza muzikanti un deju grupas, bet atsevišķi pasākumi notika neparastās vietās, tai skaitā uz kādas mājas jumta.

Projekta īstenotāji arī atgādina, ka Starptautiskā laimes diena tiek atzīmēta kopš 2013. gada, un idejas autors ir Apvienoto Nāciju Organizācija. Pirmo vietu pēc laimes indeksa starp 149 valstīm šogad atkārtoti ieņēma Somija,  Lietuva ir 38., bet Latvija - 34. vietā. Speciālisti vienlaikus norāda, ka laime ir subjektīvs jēdziens, kas tomēr vairāk saistīts ar individuālu attieksmi un sajūtām, nevis objektīviem rādītājiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti