Lietuvā apturēta "Ūkio bankas" darbība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Lietuvas centrālā banka otrdien noteikusi pagaidu ierobežojumus komercbankas "Ūkio bankas" darbībai. Centrālās bankas paziņojumā teikts, ka par "Ūkio bankas" pagaidu administratoru iecelts Adoms Audicks, kuram dots uzdevums iesniegt priekšlikumus, kas nodrošinātu bankas saistību izpildi pret klientiem.

Lietuvas Banka šādu lēmumu attiecībā uz "Ūkio bankas" pieņēmusi, izvērtējot šīs bankas pēdējā laika darbības risku tendences, bankai kaitniecisko akcionāru darbību, centrālās bankas norādījumu nepildīšanu un šīs nepildīšanas izraisītos draudus bankas stabilai un uzticamai darbībai.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad kļuvis skaidrs, ka pārējie likumā paredzētie līdzekļi nebūs pietiekami, lai nodrošinātu noguldītāju un sabiedrības interešu ievērošanu, uzsvērts Lietuvas Bankas paziņojumā.

Latvijas Radio informācija liecina, ka Lietuvas Centrālā banka pieņēmusi lēmumu par bankas darbības ierobežošanu pēc tam, kad tās kontrolpaketes īpašnieks uzņēmējs Vladimirs Romanovs pagājušajā nedēļā paziņojis, ka vairs nespēj uzturēt sev piederošo basketbola klubu „Žalgiris”. Romanovs klubam esot parādā piecus miljonus latu un tā spēlētāji algas nesaņem jau kopš 2012.gada septembra. Vairāki ārzemju spēlētāji jau draudējuši klubu atstāt.

Romanovs ultimatīvi prasījis atbalstu vismaz divu miljonu latu vērtībā klubam no vietējās pašvaldības, tomēr nodokļu maksātāju nauda klubā nav ieguldīta. Tādējādi Romanovs nedēļas nogalē arī pavēstīja, ka savas akcijas (75%) atdod basketbola kluba veterāniem. Pārējie 25% "Žalgiris" akciju joprojām pieder Sabonim.

Pēc Romanova paziņojuma par nespēju uzturēt basketbola klubu, pagājušajā nedēļā iedzīvotāji sākuši masveidā izņemt naudu. Tas arī pamudināja Centrālo banku uz laiku apturēt darbību, lai nauda neaizplūstu kā "Snoras bankas" gadījumā.

Lietuvas Centrālā banka norāda, ka bankā problēmas radās jau pirms ilgāka laika, jo tās akcionāri ignorējuši bankas uzraugu brīdinājumus. Tomēr "Ūkio bankas" gadījums būtiski atšķiras no „Snoras bankas” gadījuma, jo notikusi vien amatpersonu nolaidība, ne kriminālas darbības.

Lietuvas finanšu eksperti uzskata, ka banku varētu glābt jauni īpašnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti