Pasaules panorāma

Lielais lācis - hakeris

Pasaules panorāma

Hodorkovskis: Krievijā valda Musolīni režīma reinkarnācija

Lielbritānija stiprina spēkus kiberfrontē

Lielbritānija stiprinās kiberaizsardzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Arvien vairāk valstu arvien vairāk līdzekļu atvēl savas kiberdrošības stiprināšanai. Nupat arī Lielbritānija paziņojusi par plāniem ievērojami palielināt savas karadarbības spējas kibertelpā un šim mērķim komplektē 2000 cilvēku lielus uzbrukuma kiberspēkus.

Šiem spēkiem jāspēj ne tikai nosargāt valsts intereses un visdažādāko datu un sistēmu drošību, bet nepieciešamības gadījumā arī dot prettriecienu valstīm, kas mēģina kaitēt. Pēc telekanāla “Sky News” aplēsēm, Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas un elektroniskās drošības aģentūra GCHQ tādējādi četrkāršos savu kiberoperāciju personālu.    

Elektroniskās drošības aģentūra GCHQ ir viena no četrām britu izlūkdienestu daļām kopā ar slavenajām MI5, MI6 un mazāk zināmo militāro izlūkošanu DI.  

MI5 galvenokārt atbild par iekšzemes operācijām un MI6 - par operācijām ārzemēs, bet GCHQ atbild par visu, kas saistīts ar drošību virtuālajā vidē. GCHQ nodarbojas ar elektronisko signālu monitorēšanu, tādēļ nav brīnums, ka tieši šī aģentūra vairākkārt nokļuvusi skandālu epicentros, arī saistībā ar masu izspiegošanas programmām.

Britu specdienesti regulāri meklē darbiniekus ar darba sludinājumu palīdzību. Pretendentam uz amatu jaunajos kiberspēkos obligāti jābūt Apvienotās Karalistes pilsonim. Ja pilsonība iegūta naturalizācijas kārtībā, tad parasti tiek prasīts, lai kādam no vecākiem būtu saistība ar Lielbritāniju. Netiks pieņemti tie, kuriem ir kādas atkarības, kā arī tie, kuriem ir psihiskas saslimšanas vai ir nesen bankrotējuši.

Pieteikšanos darbā specdienestā jātur slepenībā, drīkst pastāstīt tikai vistuvākajiem ģimenes locekļiem, turklāt iespējamo nākamo darbavietu jāradinās dēvēt vienkārši par “organizāciju”. Pretendentam jāgatavojas, ka var nākties strādāt ilgāk par noteikto darba laiku, tāpat jāatceras, ka darbu nedrīkst ņemt līdzi uz mājām.

Britiem darbs armijā, policijā vai specdienestos skaitās ļoti prestižs, īpaši izlūkdienestā, jo tur tiek atlasīti tikai labākie no labākajiem.

Hakeri, kas strādā valstu, noziedznieku un teroristu labā, cenšoties nozagt gan intelektuālo īpašumu un privātos datus, gan kaitēt valstu infrastruktūrai un demokrātijai, - tāda ir mūsdienu realitāte.

Bažas par iespējamiem kiberubrukumiem pieaug arī otrpus okeānam. Tuvojoties ASV Kongresa vidustermiņa vēlēšanām novembrī, ASV prezidents parakstījis jaunu kiberdrošības stratēģiju, kas ļaus Savienotajām Valstīm brīvāk gan cīnīties pret noziegumiem digitālajā vidē, gan tos veikt pašiem. ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons brīdinājis, ka valstis, kas vērš ļaunprātīgas kiberaktivitātes pret ASV, var sagaidīt nopietnu pretreakciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti