Dienas ziņas

Vēsturiski zemākā vēlētāju aktivitāte

Dienas ziņas

6 pretendenti uz VID vadību

Kā novēlēja Apvienotā Karaliste

Lielbritānijā Saeimas vēlēšanas aktivitātē lielākā nekā 2014.gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Apvienotajā Karalistē pie vēlēšanu urnām devās vairāk cilvēku nekā pirms četriem gadiem. Dažos iecirkņos pat pietrūka vēlēšanu biļetenu, taču iepriekš bija sagatavota procedūra, kā šo problēmu risināt.

Piemēram, Vulverhamptonā, kur iecirknis bija pirmo reizi, bija gatavojušies 100 vēlētājiem, bet atnāca 380, tādēļ partiju sarakstus nācās kopēt visas dienas garumā, taču nobalsot varēja visi gribētāji.   

Balsotāji Apvienotajā Karalistē sāka balsot jau no paša agra rīta. Tradicionāli rīts nav tas aktīvākais brīdis, taču daudzi steidza balsot pirms došanās uz darbu.

“Jūt, ka cilvēki grib kaut kādu maiņu varbūt. Un viņi atrod, ka šīs vēlēšanas ir viņiem īpašas, svarīgas,” sprieda Straumēnu vēlēšanas komisijas locekle Ilze Griskus.

“Viena no pirmajām balsotājām mums bija pēc darba, pirms miedziņa.  Tas bija pirms astoņiem,” atklāja Birmingemas vēlēšanu komisijas vadītāja Lita Mickēviča.

Tautieši devās izpildīt savu pilsoņa pienākumu par spīti lietum un aukstajam laikam.

“Viens bija atbraucis bez pases, bet to jau viņš bija sapratis pusceļā, atbrauca līdzi draugam, kurš viņu nosauca par valsts nodevēju,” stāstīja Birmingemas vēlēšanas komisijas loceklis Oskars Tutiņš.

Daudzi ieradās nobalsot arī pašā vakarā, pēc darba.  

“Atskrējām pēdējā mirklī. Mēs bijām pie vēstniecības, un tur ir uzraksts, ka ir konsulātā. Un mēs skrējām šurpu vārda tiešā nozīmē,” atzina daži vēlētāji Londonas iecirknī.   

Londonā pēc iecirkņa slēgšanas vēl bija atnākuši balsotāji, taču vairs iekšā laist nedrīkstēja. Balsu skaitīšanas laikā nācās pat vairākkārt zvanīt uz Rīgu, lai precizētu neskaidrības.  

Kamēr Konsulārajā nodaļā tika skaitītas balsis, Londonā tautieši pēc balsošanas pulcējās grupas “The Sound Poets” koncertā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti