Lielbritānija apgalvo, ka Krievija gatavo Ukrainā apvērsumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Krievijas specdienesti gatavo operāciju, lai gāztu Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un aizstātu viņu, kā arī Ukrainas valdību ar Krievijai draudzīgiem politiķiem, apgalvo Lielbritānijas Ārlietu ministrija. Oficiālā Maskava šo informāciju noliedz. Arī Ukrainā izskan šaubas par to, cik ticams ir šāds scenārijs.

Lielbritānija apgalvo, ka Krievija gatavo Ukrainā apvērsumu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Sestdienas vakarā Lielbritānijas Ārlietu ministrija izplatīja negaidītu un neierastu paziņojumu. Tajā ir norādīts, ka Londonas rīcībā ir informācija par to, ka Krievija gatavo apvērsumu Ukrainā ar mērķi gāzt pašreizējo valsts prezidentu Volodimiru Zelenski un valdību. Viņu vietā tiktu iecelti Maskavai paklausīgāki politiķi.

Londonas paziņojumā ir norādīts arī iespējama valdības vadītāja vārds. Tas ir bijušais Ukrainas parlamenta deputāts Jevgeņijs Murajevs. Viņš kādreiz bija Krievijai draudzīgās Reģionu partijas biedrs un arī tagad iestājas pret Ukrainas pievienošanos NATO.

Murajevs britu laikrakstam "The Observer" norādīja, ka viņu Londonas izplatītā informācija pārsteidz. Bijušais deputāts sacīja, ka Lielbritānijas Ārlietu dienests, visticamāk, esot kaut ko sajaucis, jo viņam esot liegta iebraukšana Krievijā. Murajevs piebilda, ka Krievija ir iesaldējusi arī viņa tēva uzņēmuma līdzekļus.

Tāpat Lielbritānijas Ārlietu ministrija norāda, ka Krievijas specdienesti uztur regulārus kontaktus ar vēl četrām bijušajām Ukrainas amatpersonām.

Tie ir bijušais Ukrainas vicepremjers un premjera pienākumu izpildītājs Serhijs Arbuzovs, bijušais vicepremjers un Viktora Janukoviča prezidenta kancelejas vadītājs Andrijs Kļujevs, bijušais Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes vadītāja vietnieks Volodimirs Sivkovičs, kā arī bijušais Ukrainas premjers Mikola Azarovs.

Šādas informācijas izplatīšana ir diezgan neparasta.

Lielbritānijas ārlietu ministre Liza Trasa sacīja, ka tas tika darīts, lai sniegtu ieskatu Kremļa domāšanā un parādītu, cik tālu Maskava ir gatava iet, lai iejauktos Ukrainas politikā.

Krievijas Ārlietu ministrija atbildēja, ka Lielbritānija nodarbojas ar dezinformācijas izplatīšanu. Maskava arī piebilda, ka šis paziņojums apliecinot, ka NATO alianse anglosakšu vadībā ir tā, kas nodarbojas ar situācijas eskalāciju.

Kritiski par Lielbritānijas Ārlietu dienesta izplatīto paziņojumu izsakās arī vairāki analītiķi un politiķi. Bijušais Ukrainas Ārlietu ministrijas runasvīrs Vasīlijs Filipčuks laikrakstam "The Guardian" šo plānu nodēvēja par absurdu. Filipčuks piebilda, ka pat falsificētas vēlēšanas nevarētu nodrošināt šādu cilvēku nonākšanu pie varas. Tas varētu notikt tikai, ja Krievija ar spēku okupē Kijevu, piebilda eksperts.

Savukārt citi norāda, ka Krievijas specdienestiem patīk stāstīt savai vadībai to, ko tā vēlas dzirdēt, nevis objektīvu realitāti.

Tāpat šis Lielbritānijas paziņojums varētu nozīmēt, ka Londona vēlas ieņemt aktīvāku lomu Ukrainas konflikta risināšanā. Kaut arī Lielbritānija ir nosūtījusi ieročus Ukrainai, tās politiķi ir salīdzinoši maz piedalījušies dažādās sarunās ap šo konfliktu. Turklāt ārlietu ministre Trasa šonedēļ pat atradās Austrālijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti