Lībijas opozicionāri paziņojuši, ka negatavojas padoties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Beidzas Muamara Kadafi valdības izvirzītais ultimāts aplenktās Misrātas nemierniekiem nolikt ieročus. Bombardēšanas dēļ pilsētas iedzīvotāji arvien vairāk izjūt pārtikas un citu preču trūkumu.

Lībijas trešā lielāka pilsēta Misrāta, kas jau nedēļām atrodas Muamara Kadafi spēku ielenkumā, gatavojas aizsargāties pret jaunu triecienu. Šodien beidzas ultimāta termiņš, kuru pilsētu kontrolējošajiem nemierniekiem pagājušajā nedēļā izvirzīja Lībijas valdība. Tās runas vīrs Musa Ibrahims paziņoja, ka ja nemiernieki līdz otrdienai noliks ieročus un padosies, viņi tiks amnestēti. Pretējā gadījumā pilsētai tiks veikts izšķirošs uzbrukums. Misrātas nemiernieki gan nekavējoties noraidīja Kadafi piedāvājumu padoties, norādot, ka viņi vai nu uzvarēs, vai mirs.
Valdības spēku uzbrukumi Misrātai gan nav rimuši arī pēdējās dienās. Arī vakar uzbrukumos bojā gājuši vairāk nekā desmit cilvēku. Pilsētas lidlauks tagad ir Kadafi lojālistu rokās, un tas tiek izmantots kā bāze, lai ar tankiem iebruktu pilsētā. Lidostai esot lojālistu rokās, Misrātas nemiernieki ir atkarīgi no piegādēm no jūras. Taču bombardēta tiek arī pilsētas osta, liedzot piestāt kuģiem, tādēļ iedzīvotāji arvien vairāk izjūt pārtikas un citu krājumu trūkumu.
Militārās operācijas turpina arī NATO spēki. Vakar veikti 158 uzlidojumi, tostarp valdībai piederošām ieroču bāzēm un smagās artilērijas tehnikai Misrātas apkārtnē.
Tikmēr Šveice paziņojusi, ka šī gada sākumā iesaldējusi bijušo Tunisijas un Ēģiptes prezidentu, kā arī Muamara Kadafi finanšu līdzekļus valsts bankās vairāk nekā 800 miljonu Šveices franku apmērā, kas ir aptuveni pusmiljards latu. Gandrīz puse bloķēto līdzekļu piederējuši Kadafi režīmam pietuvinātiem cilvēkiem. Bet kamēr Tripoles līdzekļi tiek iesaldēti, nemiernieki Bengāzī šodien paziņojuši, ka viņiem nepieciešams 2-3 miljardu ASV dolāru aizdevums. Pretējā gadījumā 3-4 nedēļu laikā ekonomika nemiernieku kontrolētajā Lībijas austrumu daļā pilnībā sabrukšot. Paredzams, ka kredītus piešķirs Francija, Itālija un ASV. Iesaistītās puses jau esot par to vienojušās, un ceturtdien, kad Romā notiks samits par Lībijas konfliktu, paredzēts izveidot mehānismu, lai atvērtu šo kredītlīniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti