Dienas ziņas

Mežizstrādi pilsētā plānos kopā ar pašvaldību?

Dienas ziņas

Ugunsgrēkā Cēsu novadā bez mājokļa paliek četras ģimenes

Latvija dāvina britiem Ziemassvētku egli

Latvija dāvina britiem Ziemassvētku egli un paraksta sadarbības deklarāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā audzētas Ziemassvētku egles dāvināšana Lielbritānijas Ārlietu ministrijai jau ir kļuvusi par tradīciju. Taču šogad pirms egles svinīgās iedegšanas Lielbritānijas Ārlietu dienesta oficiālajā rezidencē – Lankastera namā Londonā – tika parakstīta arī abu valstu sadarbības deklarācija.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") pastāstīja, ka, lai arī sadarbības līgumi ir, tomēr pēc breksita situācija ir mainījusies.

"Ir jāņem vērā, ka daudzi no šiem līgumiem tika slēgti tad, kad Lielbritānija bija Eiropas Savienības dalībvalsts.

Jāņem arī vērā tas, ka ir parādījusies tāda jauna izaicinājumu, problēmu, jautājumu virkne, kas ir jārisina. Un ir arī parādījušās jaunas iespējas. Jo mums nav daudz tādu līgumu, kur mēs, piemēram, esam detalizēti vienojušies sadarboties informāciju tehnoloģiju un digitālajos jautājumos. Jo tad, kad šos līgumus pamatā slēdza, tie bija deviņdesmitie, divtūkstošo gadu sākuma gadi, kad bija daudzas lietas, bet šīs vēl nebija tik aktuālas," stāstīja Rinkēvičs.

Šogad tiek atzīmēta arī abu valstu diplomātisko attiecību nodibināšanas simtgade, tādēļ svētku runās tika īpaši akcentētas draudzīgās attiecības un veiksmīgā sadarbība dažādās jomās.

Par Ziemassvētku noskaņu rūpējās Londonas latviešu koris. Kora dziedātājas Indra Bindere un Ruta Graviniece uzsvēra, ka pasākums ir iedvesmojošs un pacilājošs: "Ļoti īpaši, pēc ilgiem laikiem šie tiešām liekas kā svētki. Uzvilkt tautastērpu, un Ziemassvētku laiks... Jauka sajūta sanākt kopā!"

Arī dziedātājs Eduards Grieznis norādīja: "Bija lieliska iespēja justies – ja tā var izteikties – normālā klātbūtnes situācijā. Mums nevajadzēja maskas vilkt, mēs veicām testus pirms tam. Mēs varbūt izbaudījām brīvāku klātesamību, un tas notika tiešajā, nevis internetā, tas vien ir svinams! Un Londonā tā situācija, šķiet, ir kontrolēta. Un mēs esam labā vietā, ka mēs to varam darīt, salīdzinot ar Latviju."

Latvijas egle, kas ir vienīgā Ziemassvētku egle visā plašajā Lankastera namā, greznos ēku līdz pat janvāra sākumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti