Krievijas atbalstīto operāciju dēļ Sīrijā aug bēgļu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Vismaz 70 000 sīriešu aizbēguši no Alepo pilsētas apkaimes. Izmantojot Krievijas atbalstu no gaisa un Irānas atbalstu uz sauszemes, Sīrijas valdībai lojālajam karaspēkam izdevies pāriet uzbrukumā. Tikmēr rietumvalstis ar bažām vēro karadarbību Sīrijā, norādot, ka tā vēl vairāk pastiprina bēgļu virzību uz Eiropu.

Kaut arī pēdējās dienās rietumvalstu mediju uzmanība vairāk pievērsta Eiropas Savienībai (ES) un Turcijai, meklējot optimālu risinājumu bēgļu straumju samazināšanai, notikumi Sīrijā turpina strauji attīstīties.

Krievijas gaisa spēku un militāro instruktoru atbalsts, kā arī atbalsts no Irānas armijas un Libānas ''Hezbollah'' kaujiniekiem ir ļāvis Sīrijas autoritārajam līderim Bašaram al Asadam lojālajai armijas daļai pāriet uzbrukumā. Dažādiem nemiernieku grupējumiem tiek atņemtas to pārvaldītās teritorijas. Daudz cietušajiem civiliedzīvotājiem tas nozīmē kārtējo apstākļu izmaiņu, turklāt bažas par iespējamām represijām no oficiālās Damaskas puses. Rezultātā vismaz 70 000 cilvēku no Alepo apkārtnes devušies bēgļu gaitās.

Taču, mainoties drošības situācijai un spēku samēriem, aktuāls kļūst jautājums, ko darīt ar kaujiniekiem no Eiropas, kas karo nemiernieku grupējumos. Nule šo problēmu aktualizēja oficiālā Parīze. „Pašreiz aptuveni 600 Francijas pilsoņu karo šajās konfliktu zonās – Sīrijā un Irākā. Esam droši, ka pienāks brīdis, kad viņi brauks atpakaļ mājup. Mūsu pienākums ir tos neitralizēt un arestēt, kolīdz tie ierodas, kā arī notiesāt viņus. (..) Taču mēs nezinām, kur viņi atrodas,” atzina Francijas prezidents Fransuā Olands.

Pēdējās divās nedēļās galvenās ziņas no Sīrijas nodrošināja Krievija. Pārmaiņas tajā tagad ieviesusi Vašingtona, paziņojot par tā dēvētās Korasānas grupas līdera An-Nasra nogalināšanu uzlidojumā ar bezpilota lidaparātu. Pirmo reizi plašāka sabiedrība par Korasānas grupu uzzināja tikai pērn. Pentagona ziņās tas parādās kā skaitliski neliels, taču ietekmīgs grupējums „Al-Qaeda” struktūrā.

Tiesa, ir bijusi arī kritika par to, ka Korasānas grupa ir ASV drošības struktūru retorika, lai noturētu uzmanību reģionam un attaisnotu ASV militārās operācijas. Īpaši skaļi to mēdza uzsvērt Krievija.

Turpretim Pentagons norāda, ka An-Nasra likvidēšana ir svarīgs panākums, jo tieši viņš nodrošinājis finanšu plūsmu un kontaktus starp bagātajām līča valstīm un teroristu kaujinieku avotiem Pakistānā un citviet reģionā. Turklāt An-Nasrs ir tieši saistīts ar „Al-Qaeda” pašreizējo līderu Ajmanu-al-Zavahiri.

Zīmīgi, ka Korasānas grupas vadītājs nogalināts, izmantojot bezpilota lidaparātu jeb dronu. Lai izvairītos no militāras konfrontācijas ar Krieviju, ASV šobrīd militārajās operācijās izmantojot tikai bezpilota lidaparātus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti