Krievijā plašāk vērsīsies pret «LGBT, pedofilijas un dzimuma maiņas propagandu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Krievijas Valsts dome ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz vērsties pret LGBT un pedofilijas propagandu, kā arī bērnu pamudināšanu uz dzimuma maiņas veikšanu.

Krievijā jau kopš 2013. gada ir spēkā likums, kas aizliedz "homoseksuālisma propagandu" bērniem un jauniešiem, bet ar likuma grozījumiem tagad plānots ievērojami paplašināt cenzūru, lai novērstu jebkādas informācijas izplatīšanu par LGBT (lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu) kopienu.

Likumprojekts aizliedz "netradicionālo seksuālo attiecību" un pedofilijas propagandu, kā arī aizliedz izplatīt informāciju, kas varētu pamudināt bērnus uz dzimuma maiņu.

Ar likumu būs aizliegts izmantot reklāmā jebkādu informāciju, kas attēlo netradicionālas seksuālās attiecības.

Par šo ierobežojumu pārkāpšanu likumā paredzēts naudassods: par "LGBT propagandu" varēs piespriest 50 000 līdz piecus miljonus rubļu lielu sodu, bet par pedofilijas propagandu paredzēts 200 000 līdz 10 miljonus rubļu liels sods.

Ārvalstu pilsoņus un bezpavalstniekus par likuma pārkāpšanu varēs izraidīt no Krievijas.

Pēc apstiprināšanas Valsts domē likumprojektu vēl vajadzēs apstiprināt Krievijas parlamenta augšpalātā Federācijas padomē, kā arī saņemt Krievijas prezidenta Vladimira Putina parakstu, bet domājams, ka tas varētu notikt jau tuvākajā laikā.

Valsts domes Informatīvās politikas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Hinšteins apgalvo, ka šis likums vēršas nevis pret LGBT kopienu, bet gan pret "LGBT propagandu".

"Mūsu likumprojekts nenozīmē cenzūru. Mēs neaizliedzam šo parādību, būtu muļķīgi to darīt. Vai mums patīk, vai ne, bet tā eksistē. Mūsu uzdevums ir panākt propagandas apturēšanu. Sankcijas būs ievērojamas. Mūsu uzdevums nav pielikt cilvēkus pie sienas un nošaut, bet gan panākt, lai vairs nebūtu propagandas," apgalvo Hinšteins.

Viņš arī nosauca dažus "LGBT propagandas" piemērus, sakot, ka viendzimuma attiecību un pedofilijas propaganda esot vērojama tādos Rietumu animācijas seriālos kā "Cūciņa Pepa" un "Dienvidparks".

Vienlaikus viņš paziņoja, ka cenzūra nevērsīsies pret literatūras klasiku, piemēram, "Romeo un Džuljetu" vai "Lolitu".

"Ja kāds nosauc Nabokova "Lolitu" par pedofilijas propagandu, tas ir absurds, tāpat kā uzskatīt kauju ainas no "Kara un miera" par nežēlības propagandu," apgalvo Hinšteins.

Kremlis cenšas attēlot Krieviju kā "kristīgās civilizācijas" priekšposteni, kas noraida "pagrimušo Rietumu" vērtības ar "LGBT propagandu" kā vienu no izpausmēm.

Taču centieni attēlot Krieviju kā "ģimenes vērtību" aizstāvi ir pretrunā realitātei, jo Krievija ir pasaules līderu vidū gan laulību šķiršanas, gan veikto abortu ziņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti