Panorāma

Pašvaldībās ar zemu saslimstību atsāksies mācības klātienē

Panorāma

Igaunijas ārlietu ministre: cenšamies sabiedrību saglabāt pēc iespējas atvērtu

ECT prasa atbrīvot A. Navaļniju

Krievija noraida ECT prasību atbrīvot Navaļniju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) trešdien pieprasīja, lai Krievija nekavējoties atbrīvo opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju, bet Maskava atbildēja, ka neesot nekāda tiesiska pamata to darīt.

ECT šādu prasību pamatojusi ar sava reglamenta 39.pantu par pagaidu tiesiskās aizsardzības līdzekļiem, jo saskata prasītāja veselības un dzīvības apdraudējumu.

Navaļnija advokāte Olga Mihailova sarunā ar aģentūru "Interfax" norādījusi, ka šādu lēmumu ECT esot pieņēmusi pirmo reizi un ka Krievijas varasiestādēm tas jāpilda.

Krievijas tieslietu ministrs Konstantīns Čuičenko atbildējis, ka ECT prasība esot "nepamatota un prettiesiska" un tā demonstrē "acīmredzamu rupju iejaukšanos suverēnas valsts tiesu varas darbībā".

Ministrs piebildis, ka prasība esot neizpildāma, jo "saskaņā ar Krievijas likumiem nav tiesiska pamata minētās personas atbrīvošanai no apcietinājuma".

Čuičenko arī norādījis, ka ECT prasība nesaturot "nevienu faktu, nevienu tiesību normu, kas ļautu tiesai pieņemt tādu lēmumu" par Navaļnija atbrīvošanu

Navaļnijs atrodas apcietinājumā kopš 18.janvāra.

Maskavas Simonovas rajona tiesa tā dēvētājā "Yves Rocher" lietā par krāpšanos aizstāja opozicionāram 2014.gadā piespriesto nosacīto sodu ar reālu cietumsodu.

Sūdzības izskatīšana par Simonovas rajona tiesas lēmumu notiks ceturtdien no rīta.

Ja apelācijas instance to neatcels, Navaļniju soda izciešanai var nosūtīt uz cietumu.

2017.gadā ECT atzina, ka "Yves Rocher" lietā par krāpšanos pārkāptas opozicionāra tiesības uz taisnīgu lietas izskatīšanu. Navaļnijam tika izmaksāta kompensācija, tomēr Krievijas Augstākā tiesā spriedumu atzina par likumīgu un atteicās to mainīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti