Krievijā - 8,5 miljoni narkomānu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Krievijā 8,5 miljoni cilvēku jeb 6% iedzīvotāju lieto narkotiskās un psihotropās vielas nemedicīniskos nolūkos, teikts dokumentā, kas otrdien publicēts Krievijas valdības mājaslapā.

Tā kā nav efektīvas narkomānu rehabilitācijas un resocializācijas sistēmas, pēc ārstēšanās rehabilitācijas programmās nonāk ne vairāk kā 5% slimo.

Smagākais slogs centienos panākt narkomānu atgriešanos sabiedrībā pamatā gulstas uz nevalstisko organizāciju pleciem.

Narkotiku aprites kontroles komitejas priekšsēdētājs Viktors Ivanovs otrdien atzina, ka valstī situācija narkotiku jomā joprojām ir asa. "Atbilstoši monitoringa datiem vairāk nekā 18 miljoni cilvēku (12% iedzīvotāju) kaut vienreiz ir pamēģinājuši narkotikas, ar atšķirīgu regularitāti narkotikas lieto aptuveni astoņi miljoni cilvēku," ar komitejas datiem iepazīstināja Ivanovs.

Ņemot vērā radušos situāciju, Krievijas prezidentam tiks prezentēta No narkotikām atkarīgo kompleksās rehabilitācijas nacionālās sistēmas programma, kas patlaban jau visos līmeņos ir saskaņota.

"Mums ir jāsper visi soļi, lai kardināli mainītu situāciju," sacīja Ivanovs.

2011.gadā Krievijā bija pieci miljoni narkomānu. Jaunākie dati liecina, ka divu gadu laikā to skaits ir pieaudzis vairāk nekā uz pusi. Šogad 7.decembrī Krievijā stājas spēkā likums par vidējo mācību iestāžu audzēkņu testēšanu, lai noskaidrotu, vai viņi nelieto narkotikas.

Likums attieksies uz visām vidējās izglītības mācību iestādēm, sacīja Veselības ministrijas galvenais narkologs Jevgēņijs Brjuns.

Vecāko klašu skolēnu vidū narkotiku lietošanas pieredze ir 10-13% audzēkņu, bet augstskolās - 15-30% studentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti