Dienas notikumu apskats

Saeimas komisija atbalsta Sabiedrisko mediju likumprojektu

Dienas notikumu apskats

Ungārijā nevalstiskajām organizācijām būs jānorāda, ka tās saņem ārvalstu finansējumu

Kremlis pretkorupcijas demonstrantus nosauc par bīstamiem

Kremlis pretkorupcijas demonstrantus nosauc par bīstamiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Kremlis par „bīstamu” apkārtējiem nosaucis to demonstrantu rīcību, kas pirmdien, 12.jūnijā,  Maskavā piedalījās varasiestāžu nesankcionētā mītiņā pret korupciju. Savukārt policija un drošībnieki rīkojās korekti un likuma ietvaros, tos aizstāvot, paziņoja Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Pirmdien Krievijā aizturēti vairāk nekā 1500 cilvēki, kas atsaucās uz opozīcijas līdera, Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija aicinājumu piedalīties mītiņos pret korupciju. Viņam pašam piespriests 30 dienu arests, un sākušās prāvas arī pret citiem.  Pārsvarā cilvēki aizturēti Maskavā un Sanktpēterburgā, bet arī citās pilsētās.

Krievijā ar varasiestādēm saskaņoti mītiņi nevienam draudus nerada, taču „provokatīvi pasākumi” ir „drauds apkārtējiem cilvēkiem” - tā otrdien paziņoja Peskovs, komentējot pirmdien Krievijā notikušos Navaļnija organizētos pretkorupcijas gājienus un mītiņus.  

Daļa no pirmdien notikušajām akcijām pret korupciju notika ar varasiestāžu atļauju, bet citas bija nesankcionētas. Nesankcionēts bija arī lielākais mītiņš, kas notika Maskavā. Sākotnēji varasiestādes to bija atļāvušas rīkot citā vietā, taču Navaļnijs mainīja akcijas vietu, apsūdzot varasiestādes par šķēršļu likšanu un bloķēšanu noīrēt skatuves un skaņas aprīkojumu. Tādēļ viņš aicināja atbalstītājus doties uz Tveras ielu, kas atrodas centrā, netālu Kremļa.

Peskovs paziņoja, ka šāda rīcība ir bīstama sabiedrībai, to nosaucot par provokatīvu.

Runājot par aizturēšanām, viņš norādīja, ka „attiecībā uz provokatoriem tiesībsargājošās iestādes spēra nepieciešamos soļus” un rīkojās tā, kā to prasīja likums.

Viņš komentēja arī Eiropas Savienības un ASV nosodošos paziņojumus par masveida aizturēšanām.

Brisele un Baltais nams pauda, ka spēka pielietošana pret miermīlīgiem demonstrantiem apdraud vārda un pulcēšanās brīvību Krievijā, un aicināja visus aizturētos atbrīvot.

Peskovs norādīja, ka nepiekrīt šādam formulējumam, piebilstot, ka „šie nav tie aicinājumi, kuros [Kremlis] var ieklausīties”, viņa teikto citē Krievijas mediji. 

Pirmdien Krievijā policija un īpašo uzdevumu vienības aizturēja kopumā vairāk nekā pusotru tūkstoti cilvēku. Galvenokārt Maskavā – vairāk nekā 800, un Sanktpēterburgā – aptuveni sešus simtus. Vēl vairāk nekā 100 aizturēšanas notika citās Krievijas pilsētās - Vladivostokā, Kaļiņingradā un Sočos. Šos datus apkopoja nevalstiskā organizācija „OVD-info”.

Aizturētie jau sākuši stāties tiesas priekšā par demonstrāciju likumu pārkāpšanu, par ko var piespriest 15 dienu arestu. Tāds piespriests opozīcijas politiķim Iļjam Jašinam. Bet Navaļinjam Maskavas tiesa noteikusi 30 diennakšu administratīvo arestu. Viņš atzīts par vainīgu atkārtotos pārkāpumos, organizējot masu pasākumus. Navaļnijs plašas pretkorupcijas demonstrācijas – lielākās pēdējos gados Krievijā - bija organizējis jau martā. Ierosinātas arī krimināllietas par vardarbību pret varas pārstāvi. Maskavā kāda persona apsūdzēta par asaru gāzes iepūšanu sejā Krievijas Nacionālās gvardes drošībniekam, bet Sanktpēterburgā – par sitienu policistam pa seju. Vienlaikus aktīvisti par vardarbību apsūdz drošībniekus, tostarp videoierakstos redzams, kā cilvēki tiek sisti ar stekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti