Katalonijā gatavojas neatkarības referendumam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Spānijas sastāvā esošās Katalonijas reģionālais parlaments trešdien, 22.martā, apstiprināja  šā gada budžetu, kurā paredzēts finansējums neatkarības referendumam. 

Šis lēmums būs nopietns izaicinājums Spānijas centrālajai valdībai. Tā uzskata, ka šāds tautas nobalsojums ir nelegāls un nekonstitucionāls.

Šādu nostāju atbalsta arī Madrides tiesas.

Budžets Barselonā gan tika apstiprināts ar nelielu balsu pārsvaru. Par to balsoja 64  deputāti, pret bija  62, bet septiņi atturējās.

Bagāto Spānijas ziemeļrietumu reģionu pārvalda separātistu partiju koalīcija, kas sevi dēvē - "Kopā par "jā"".

Separātiskie noskaņojumi pēdējo gadu laikā Katalonijā pieņēmušies spēkā. Tomēr aptaujas pastāvīgi liecina, ka katalāņu sabiedrībā neatkarības un Spānijas vienotības atbalstītāju skaits ir aptuveni vienāds. Tomēr vairums katalāņu atbalsta referenduma rīkošanu, un reģionālā valdība ir apņēmusies to organizēt līdz šī gada septembrim.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Spānijas tiesa bijušajam Katalonijas premjerministram Arturam Masam par neatkarības referenduma rīkošanu aizliegusi divus gadus ieņemt vēlētus amatus. Viņš atzīts par vainīgu par pilsonisko nepakļaušanos un Spānijas konstitucionālās tiesas lēmuma ignorēšanu.

2014.gadā organizētais referendums nebija juridiski saistošs un pret to asi nostājās Madride. Tomēr tajā 80 procenti Katalonijas iedzīvotāju izteica vēlmi atdalīties no pārējās Spānijas. Daudzi katalāņi uzskata, ka Katalonijas reģionam ir unikāla identitāte, tostarp arī sava valoda un ka ar līdzšinējo reģionam piešķirto autonomiju vairs nav gana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti