Kadru tīrīšana Ukrainā: amatu pametušas vairākas ietekmīgas amatpersonas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainā otrdien kļuvis zināms, ka amatu nāksies zaudēt vairākām ietekmīgām amatpersonām: savu krēslu zaudēs Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks, aizsardzības ministra vietnieks un ģenerālprokurora vietnieks. Tāpat zināms, ka Ukrainas valdība nomainīs piecu apgabalu vadītājus.

No amata atbrīvoti arī ministru vietnieki vairākās ministrijās: Ukrainas teritoriālās attīstības ministrijā, Sociālās politikas ministrijā, kā arī Jūras un iekšzemes ūdens transporta dienestā.

Šīs, iespējams, ir tikai vienas no pārmaiņām, ko tuvākajā laikā piedzīvos Ukrainas valdība.

"Jau esam pieņēmuši lēmumus attiecībā uz personālu –  daži šodien, daži rīt – attiecībā uz dažāda līmeņa amatpersonām ministrijās un citās valsts pārvaldes iestādēs, reģionos un tiesībsargājošās sistēmās," pavēstīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Kā ziņoja izdevums "Ukrainska Pravda", tuvākajā laikā savus amatus varētu zaudēt arī Ukrainas enerģētikas ministrs Hermans Haluščenko, sporta lietu ministrs un Ukrainas Olimpiskās komitejas vadītājs Vadims Gutcaits un stratēģiskās rūpniecības nozaru jautājumu ministrs Pavlo Rjabkins.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirilo Timošenko ir iesniedzis atlūgumu. Par to platformā "Telegram" pavēstījis pats Timošenko. Pēc iesnieguma saņemšanas Zelenskis atbrīvojis Timošenko no līdzšinējā amata.

Prezidenta biroja vadītāja vietnieka amatā plānots iecelt Kijivas apgabala kara administrācijas vadītāju Oleksiju Kulebu, tīmekļa izdevumam "Ukrainska Pravda" apliecināja informēts avots.

Amatus pametīs arī Sumu, Dņipropetrovskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu kara administrāciju vadītāji, vēsta "Ukrainska Pravda".

Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks norāda: ar šīm kadru pārmaiņām prezidents Zelenskis apliecina, ka gatavs uzklausīt sabiedrības bažas un nodrošināt taisnīgumu visiem.

Ukrainu pēdējā laikā satricinājuši vairāki korupcijas skandāli, kas Krievijas sāktā kara apstākļos īpaši negatīvi ietekmē gan Ukrainas sabiedrības noskaņojumu, gan Ukrainas starptautisko reputāciju, tādēļ no prezidenta Zelenska tika gaidīti izlēmīgi soļi, kas apliecinātu gatavību cīnīties pret jebkādām korupcijas izpausmēm.

Izdevuma "Bihus info" žurnālisti iepriekš vēstīja, ka Timošenko braukājis ar apvidus auto "Chevrolet Tahoe", ko uzņēmums "General Motors" piešķīris Ukrainai iedzīvotāju izvešanai no kauju zonām un humānajām misijām.

Pats Timošenko to nenoliedza, skaidrojot, ka ar šo auto braucis uz deokupētajām teritorijām un ka auto atrodas Valsts lietu pārvaldes bilancē.

Timošenko izpelnījies nopēlumu arī par politiku reģionos. Amatpersona nodarbojusies ar reģionālo politiku, kas tika uztverts kā pašreklāma, norāda "Ukrainska pravda".

No amata atkāpies arī Ukrainas aizsardzības ministra vietnieks Vjačeslavs Šapovalovs, kurš bija atbildīgs par Ukrainas bruņoto spēku apgādi.

Šapovalovs atkāpās no amata pēc žurnālistikas izmeklēšanas, kurā teikts, ka Aizsardzības ministrija iepērk pārtiku armijai par cenām, kas vairākas reizes pārsniedz mazumtirdzniecības cenas.

Aizsardzības ministrija norāda, ka "izskanējušās apsūdzības ir nepamatotas", taču Šapovalovs tomēr aiziet, "lai neradītu draudus Ukrainas bruņoto spēku stabilai apgādei".

Savukārt ģenerālprokurora vietnieks Oleksijs Simoņenko atbrīvots no amata, jo pagājušā gada nogalē braucis atvaļinājumā uz Spāniju.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome pieņēmusi lēmumu aizliegt amatpersonām izbraukt no valsts. Vienīgie izņēmumi ir oficiāli dienesta komandējumi.

"Ja kāds no Ukrainas politiskās vadības domā, ka, laižoties ar slēpēm lejā no kalna, viņš tādējādi motivē karavīrus pamest ierakumus un doties uzbrukumā – tā ir neprāta pazīme. Un tādu politikā nebūs," uzsvēra prezidents Zelenskis.

Ukrainas prezidents informēja, ka aizliegums attiecas uz tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, tautas deputātiem, prokuroriem un pārējiem, kam jāstrādā valstij un valstī. Amatpersonām vairs neizdosies braukt uz ārzemēm atpūsties vai ar kādu citu valstij nebūtisku mērķi.

Ukrainas tieslietu ministrs Deniss Maljuska tikmēr pavēstījis, ka Ukrainas īslaicīgās aizturēšanas izolatoros ir pieejamas kameras ar paaugstinātu komforta līmeni. Par uzturēšanos šādā kamerā jāpiemaksā 2000 grivnu (ap 50 eiro) diennaktī.

Bet darbojas arī "klientu lojalitātes" programma: par nedēļu jāmaksā 8000 grivnu (200 eiro), bet mēnesi ilga uzturēšanās izmaksās 12 000 grivnu (300 eiro).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti