Jemenas nemierinieki nostiprina savas pozīcijas Adenā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jemenas nemierniekiem ir izdevies pavirzīties uz priekšu kaujās ar prezidenta Abedrabo Mansura Hadi lojālajiem spēkiem Adenas pilsētas dienvidu daļā, kā arī ieņemt tās valdības ēku. Neskatoties uz to, ka Saūdas Arābijas vadītās koalīcijas spēki aktīvi veica uzlidojumus nemiernieku pozīcijām, tiem ir izdevies nostiprināt savas pozīcijas sasniedzot arī Adenas provinces Muallas rajona ostas daļu.

Šajās kaujās un uzlidojumos ir arī cietuši civiliedzīvotāji, kuriem nepieciešama steidzama humānā palīdzība, uzstāj Sarkanais Krusts, kas vēlas, lai tiktu arī pārtraukti koalīcijas spēku uzlidojumi, lai varētu nogādāt humānās palīdzības kravas. 

Teju divas nedēļas no vietas Saūdas Arābijas vadītās koalīcijas spēki veica uzlidojumus nemiernieku pozīcijām, cerībā apturēt to virzīšanos uz pēdējo prezidentam Abedrabo Mansura Hadi lojālo sekotāju atbalsta punktu Adenas pilsētas dienvidu daļā. Pats prezidents, sākoties nemieriem pameta galvaspilsētu Sanu un devās uz Adenu, kur atrodos viņa pils. Taču pēc nemiernieku spēku aizvien aktīvākām kaujām ar viņam lojālajiem spēkiem un virzīšanos uz Adenas pilsētu, viņš pameta valsti. Tagadprezidents uzturoties Saūda Arābijā, kur viņam sabiedrotie palīdz cīņā ar Jemenas hutu šītu nemierniekiem.

Pieņemoties spēkā kaujām starp Jemenas prezidenta Abedrabo Mansura Hadi atbalstītajiem spēkiem un nemierniekiem, konflikts ir jau prasījis neskaitāmu civiliedzīvotāju dzīvības, turklāt vairāki tūkstoši ir ievainoti.

Lai uzlabotu stāvokli konflikta skartajās teritorijās un varētu sniegt palīdzību cietušajiem civiliedzīvotājiem, Sarkanais Krusts aicināja pārtraukt uzlidojumus, lai varētu piegādāt humānās palīdzības kravas. Pēc vairākkārtējām Sarkanā Krusta aicinājumiem tas beidzot ir saņēmis atļauju arī piegādāt pirmās humānas palīdzības kravas uz Jemenas galvaspilsētu Sanu. Taču, tā kā vēl aizvien notiek kaujas un uzlidojumi, nav zināms, kad tuvākajā laikā varētu tikt piegādās humānās palīdzības kravas.

Savukārt Krievija pirms divām dienām iesniedza rezolūcijas projektu ANO Drošības padomē,  aicinot ievērot pamieru Saūda Arābijas vadītajiem koalīcijas spēkiem, kuri cīnās pret šiītu nemierniekiem, lai varētu ne tikai piegādāt, bet arī sniegt šo humāno palīdzību cietušajiem.

Neskatoties uz aicinājumiem, tie nav atturējuši arī nakts laikā koalīcijas spēkus īstenot dažādus reidus pret nemiernieku pozīcijām un to ieroču noliktavām, it īpaši galvaspilsētas Sanas un Saadas rajonos, kur nostiprinājušies nemiernieki.

Saūda Arābijas vadītājā koalīcijā, kura cīnās pret Jemenas nemierniekiem, ietilpst vēl četras Persijas līča valstis – Ēģipte, Jordānija, Maroka un Sudāna.

Vardarbība starp nemierniekiem un prezidenta Abedrabo Mansura Hadi spēkiem palielinājās, kad saasinājās attiecības starp šiītu un sunītu ciltīm valsts dienvidu apgabalos Arābijas pussalā, ko vēl vairāk veicināja Saūdas Arābijas koalīciju uzlidojumu uzsākšana.

Šo divu nedēļu laikā kopš konflikta saasināšanās visā Jemenā bojāgājuši vairāk nekā pus tūkstotis cilvēku, bet vairāk nekā 1700 ir cietuši, paziņoja ANO.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti