Jaunzēlandes skolās meitenēm nodrošinās bezmaksas higiēnas preces

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Jaunzēlande izdalīs skolās bezmaksas higiēnas preces, lai nepieļautu, ka meitenes no trūcīgām ģimenēm neapmeklē skolu menstruāciju laikā, ceturtdien paziņojusi Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna.

Pētījumā secinās, ka vidēji viena no 12 meitenēm neapmeklē skolu, jo nav pieejas higiēnas paketēm un citiem produktiem, kas nepieciešami menstruāciju laikā, sacīja Ārderna.

"Jauniem cilvēkiem nevajadzētu kavēt mācības dēļ iemesla, kas ir normāla dzīves sastāvdaļa pusei cilvēku," piebilda premjere.

"Bezmaksas menstruāciju preču nodrošināšana skolās ir viens veids, kādā valdība var tiešā veidā cīnīties ar nabadzību, palīdzēt palielināt skolu apmeklējumu un pozitīvi ietekmēt bērnu labklājību," sacīja Ārderna.

Premjerministre atklāja, ka programma, kas sāksies jūnijā un izmaksās 25 miljonus Jaunzēlandes dolāru (14,9 miljonus eiro), seko veiksmīgam izmēģinājuma projektam, kas sākās pagājušajā gadā.

Aktīvisti norāda, ka globālā līmenī līdzekļu trūkumam higiēnas paketēm, tamponiem, pretsāpju līdzekļiem krampju gadījumos un citiem produktiem, kas nepieciešami menstruāciju laikā, ir tieša negatīva ietekme uz meiteņu izglītību. Savukārt ierobežota piekļuve izglītībai tālāk atspēlējas uz iespējām iegūt darbu un padziļina dzimumu nevienlīdzību.

Šādas problēmas ir arī Latvijā, jo pērn veiktā aptauja rāda, ka Latvijā katrai sestajai meitenei nav brīvi pieejamas vajadzīgās higiēnas preces, kas noved pie skolas kavējumiem un citām sociāla rakstura problēmām.

Pagājušā gada novembrī Skotija kļuva par pirmo zemi, kas apņēmusies nodrošināt bezmaksas higiēnas preces visām sievietēm, kam tās nepieciešamas, ziņoja BBC. Skotijas parlaments vienbalsīgi pieņēma likumu, kas pašvaldībām uzliek par pienākumu nodrošināt pieeju sieviešu higiēnas precēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti