Japāna ar pabalstiem mudina ģimenes pārcelties dzīvot ārpus Tokijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Japānas valdība plāno ievērojami palielināt pabalstu, kas tiek izmaksāts ģimenēm ar bērniem, ja tās ir ar mieru pārcelties uz dzīvi ārpus galvaspilsētas Tokijas un tās tuvējās apkaimes.

Pašlaik šis vienreizējais pabalsts ir 300 000 jenu (ap 2150 eiro) par bērnu, bet paredzams, ka no aprīļa tas būs miljons jenu (ap 7160 eiro) par bērnu.

Japānas galvaspilsētā Tokijā un tuvējās pilsētās dzīvo ap 35 miljoni cilvēku, tādējādi tā ir lielākā metropole pasaulē. Valdības mērķis ir pamudināt japāņus pārcelties uz citiem, mazāk apdzīvotiem valsts reģioniem.

Šī shēma tika ieviesta pirms vairākiem gadiem, un ģimenes var saņemt līdz pat trīs miljonus jenu (ap 21 500 eiro) lielu pabalstu, ziņo "The Japan Times".

Saskaņā ar noteikumiem ģimenēm jaunajā vietā jānodzīvo vismaz piecus gadus; pretējā gadījumā saņemto naudu nāksies atmaksāt atpakaļ.

Līdz šim galvaspilsētas iedzīvotāji nav izrādījuši pārāk lielu atsaucību: 2021. gadā šo iespēju izmantoja 1184 ģimenes. Japānas valdība cer, ka līdz 2027. gadam uz provinci pārcelsies vismaz 10 000 cilvēku.

Japānā ir ap 125 miljoni iedzīvotāju, tādējādi iedzīvotāju skaita ziņā tā ir 11. lielākā valsts pasaulē. Taču dzimstības līmenis Japānā (vidēji 1,3 bērni uz vienu sievieti) jau labu laiku ir viens no zemākajiem pasaulē, tādēļ bez imigrantu pieplūduma Japānu gaida strauja iedzīvotāju skaita lejupslīde. Paredzams, ka 2065. gadā Japānā būs tikai 88 miljoni iedzīvotāju, vēsta "The Guardian".

2022. gadā Japānā jaundzimušo skaits, visticamāk, bijis zem 800 000; un tas ir mazākais jaundzimušo skaits kopš 1899. gada, kad tika sākta šādas statistikas apkopošana.

Vienlaikus Japānas sabiedrība strauji noveco.

Japānas iedzīvotāji var lepoties ar augstāko vidējo paredzamo mūža ilgumu pasaulē: 87,5 gadi sievietēm, 81,5 gadi vīriešiem.

Japānā ir vairāk nekā 90 000 simtgadnieku, salīdzinot ar 153 simtgadniekiem 1963. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti