Itāļu fermeris Lietuvā cīnās pret vilkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Itāļu fermeris, kurš kaimiņvalstī Lietuvā audzē aitas, cenšas pasargāt savu ganāmpulku no vilku uzbrukumiem. Pēdējos gados tie kļuvuši arvien biežāki, bet izšaut dzīvniekus nedrīkst, jo tos sargā Eiropas Savienības (ES) likumi.

Itālijā dzīvo daudzi musulmaņi, un viņi ēd aitas gaļu. Tas izskaidro biznesa modeli, ko izvēlējies itāļu uzņēmējs Žans Pjero Depetri.

Lietuvā audzēto aitu gaļu viņš sūta uz savu valsti. Lielākos šķēršļus Depetri gan rada nevis uzņēmējdarbība svešajā valstī, bet gan daba, proti, vilku uzbrukumi ganāmpulkam.

Depetri nesen nopirka aptuveni 80 dārgas Safolkas aitas Īrijā, un puse no tām jau krita par upuri vilkiem. Pirms diviem gadiem vilki viņa saimniecībā nokoduši kopumā 45 aitas, bet šogad gandrīz līdzīgs skaits sasniegts jau gada vidū.

„Šogad mūsu reģionā nokostas 37 aitas, ievainotas vēl 16. Nokosta arī viena kaza, viena tele un viens bullis,” stāsta Depetri.

Pēc Lietuvas varas iestāžu datiem, valstī mīt ap 300 vilku, un tos visus sargā īpašie ES noteikumi, kas medīt šos dzīvniekus atļauj tikai ziemā.

Par plēsēju nokostiem lopiem Lietuvā parasti tiek izmaksātas kompensācijas. Valsts dienvidos esošā Varēnas pašvaldība lēš, ka kompensāciju apmērs Depetri saimniecībai šogad var sasniegt astoņus tūkstošus eiro. Tomēr uzņēmējs uzskata, ka viss vēl ir priekšā, jo visbiežāk vilku uzbrukumi notiek rudenī, kad vilki māca savas atvases medīt. „Ir labi saņemt kompensācijas, bet es vēlos savas aitas. Es neaudzēju tās, lai barotu vilkus,” saka aitkopis.

Pašvaldība uzņēmēju atbalsta un sola, tiklīdz būs iespējams, pieteikties vilku medību licencei tās teritorijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti