Dienas ziņas

VK aicina ziņot par nelietderīgiem objektiem

Dienas ziņas

Informē iedzīvotājus par dzīvi pēc "Brexit"

Īrijā sveic latviešu kopienas aktīvistus

Īrijā sveic latviešu kopienas aktīvistus par Latvijas vārda daudzināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 5 mēnešiem.

Latvijas vēstniecība Īrijā, iesākot šo gadu un turpinot atzīmēt Latvijas simtgadi, godināja 25 latviešu kopienas aktīvistus par viņu ieguldījumu Latvijas vārda daudzināšanā. Liela daļa apbalvoto ir Īrijas latvieši, kuri gādā par latviešu valodas un tradīciju saglabāšanu.      

Aktīvie “zaļās salas” latvieši pulcējās uz svinīgu pasākumu vēstniecības telpās, kur tika pasniegti Latvijas vēstnieka Īrijā Jāņa Sīļa atzinības raksti.

Lielākā apbalvoto daļa – 22 cilvēki -  tika godināti par viņu nesavtīgo ieguldījumu darbā ar latviešu bērniem un jauniešiem.

“Ir tieši jāpasaka paldies skolotājiem, jo viņu darbs - tas ir darbs nākotnei. Saglabāt latviešu valodu Īrijā - mēs kā vēstniecība uzskatām, ka tas ir ārkārtīgi svarīgi, jo tieši jaunieši būs tie, kas veidos - es ļoti ceru - ārkārtīgi spēcīgu un ietekmīgu kopienu,” pauda Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis.

Laima Ozola, kura jau vairākus gadus organizē nometnes un dažādus pasākumus tieši jauniešiem, atzina, ka motivāciju šim darbam visbiežāk sniedz tieši pašu bērni.

“Man pašai ir meita pusaudžu vecumā un, redzot, kas notiek, es nepārspīlēšu, sakot, ka 99% no jauniešiem, kas dzīvo Īrijā, ir vairāk īri nekā latvieši. Valoda zūd,” stāstīja Laima Ozola.

Māksliniece Līga Vaļģe savā pilsētā ar latviešu bērniem  darbojas nedaudz atšķirīgā veidā nekā skoliņās:

“Mēs sevi dēvējam par pulciņu – latviešu bērnu pulciņš Tulovā “Cielaviņa”. Mācāmies rakstīt, lasām grāmatas. Pēc tam, dienas otrajā daļā, vairāk [darbojamies] caur radošajām nodarbēm.”

Pēc pasākuma svinīgās daļas latviešu kopienas aktīvisti izbaudīja kopā būšanu un iespēju apmainīties ar domām un viedokļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti