Dienas ziņas

Jaunie meža tehniķi ievāc balvu ražu

Dienas ziņas

Itāļu valodā izdots R. Ezeras romāns "Aka"

Īrijā godina latviešus

Īrijā godina latviešus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Divkārtējā pasaules čempione akadēmiskajā airēšanā, māksliniece, kuras vārds rotā Īrijas Nacionālās mākslas galerijas pastāvīgo ekspozīciju, latviešu tradīciju kopēji un citi aktīvi Latvijas pārstāvji godināti Īrijā.

Mudinot uz jauniem sasniegumiem un uzvarām, Īrijā otro gadu tiek rīkots pasākums – ''Latvijas lepnums Īrijā''. Nominantu godināšana notika pagājušās nedēļas nogalē nelielā Īrijas pilsētā Svordā. Te pulcējās gan paši laureāti, gan arī viņu draugi un ģimenes locekļi. Pasākuma vadītāji šogad – Inguna un Imants Mieži, kas savulaik, 2011. gadā, Rīgā paši saņēma prestižo balvu un nosaukumu "Latvijas lepnums".

"Mēs esam priecīgi tiešām par visiem tiem cilvēkiem, kuri Īrijā dara lietas. Nevis runā, bet dara un dara to no sirds un ar mīlestību," sacīja Imants un Inguna Mieži.

Inguna piebilda: "Man ir tā, ka es šajā pasākumā, man liekas, jūtos pat labāk. Jo man vairāk patīk dot cilvēkiem uzmanību un mīlestību, nekā ņemt."

"Latvijas lepnums Īrijā" ir sabiedriskās organizācijas "Labo cilvēku klubs" vadītājas Ilzes Ceičas lolojums. Viņa atzīst, ka ir patiesi priecīga tieši par cilvēku atsaucību, kas, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir krietni pieaugusi.

"Es esmu priecīga, ka tik daudzus cilvēkus tas ir savedis kopā. Ka tik daudz cilvēkiem ir iespēja meklēt tos īpašos Īrijas latviešus, ar ko lepoties. Es ceru, ka tā būs tradīcija," teica Ceiča. 

''Latvijas lepnumam Īrijā'' pavisam tika izvirzīti un godināti izcilnieki septiņās nominācijās. Galvenās nominācijas "Īrijas latvietis 2019" saņēmēju noteica interneta balsojums, kurā varēja piedalīties ikviens. Ar pārliecinošu balsu vairākumu šo goda nosaukumu un balvu saņēma Īrijas latviete, māksliniece – gleznotāja Zane Sutra.

"Tik daudz latviešu riņķī. Es jūtos kā novērtēta no saviem Latvijas cilvēkiem. Tas ir svarīgi. Un mana mamma un tētis... Viņi droši vien apraudāsies. Ļoti emocionāls brīdis," teica Sutra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti