Imigrācija palielina Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju skaitu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Pagājušajā gadā pieaudzis Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju skaits. Tas noticis uz imigrācija rēķina, un demogrāfijas tendences abās mūsu Baltijas kaimiņvalstīs ir negatīvas.

Lietuvā šā gada 1. janvārī bija 2,86 miljoni pastāvīgo iedzīvotāju jeb par 54 tūkstošiem vairāk nekā pirms gada. Tomēr reģistrēti tikai apmēram 22 tūkstoši jaundzimušo, kas nozīmē 6% samazinājumu. Vienlaikus mirušo skaits par vairāk nekā 18 tūkstošiem pārsniedza jaundzimušo skaitu.

Iedzīvotāju skaita pieaugums Lietuvā panākts galvenokārt iebraucēju no Ukrainas dēļ. Valstī gada laikā ieradās vairāk nekā 95 tūkstoši ārvalstnieki jeb apmēram divas reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Savukārt Igaunijā reģistrēts gandrīz 1,358 miljoni iedzīvotāju, kas ir gandrīz 26 tūkstošu pieaugums. Pirmo reizi jaundzimušo skaits noslīdējis zem 12 tūkstošiem, un pieaugumu nodrošināja imigranti no Ukrainas.

No 42 tūkstošiem iebraucēju Ukrainas kara bēgļi Igaunijā pērn veidoja 75%. Un pirmo reizi gadsimta laikā lielākā migrantu daļa bija sievietes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti