Panorāma

Inspekcijā vairāki iesniegumi par Tihonovu

Panorāma

Kur paliek ceturtdaļmiljons?

Juhansonei vadošs amats Eiropas Komisijā

Ilze Juhansone uz laiku tiek pie vadoša amata Eiropas Komisijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 9 mēnešiem.

Pirms vasaras brīvdienām Eiropas Komisijas kolēģijas viens no pēdējiem lēmumiem trešdien, 24.jūlijā, bija uzticēt Komisijas ģenerālsekretāra pienākumus latvietei, bijušajai vēstniecei Ilze Juhansonei.

Ģenrālsekretārs ir augstākais ierēdņa amats Eiropas Komisijā un ļoti svarīgs. Pie tam līdz šim šo amatu ieņēma vācietis Martins Zelmaiers, kas bija pamanījos šo pozīciju padarīt vēl ietekmīgāku. Tagad viņš šo amatu atstāj, kas daļēji saistīts ar to, ka jaunā EK prezidente Urzula fon der Leiena arī ir vāciete.

Tāpēc EK viceprezidents Valdis Dombrovskis (“Jaunā Vienotība”) oficiāli paziņoja, ka no 1.augusta šos pienākumus pildīs Ilze Juhansone: “Kas attiecas uz ģenerālsekretāru, tā būs Ilze Juhansone, kas šobrīd ir ģenerālsekretāra vietniece. Viņa nāks Martina Zelmaiera vietā kā ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāja.”

Kad novembrī darbu sāks fon der Leienas jaunā komisija, tad tiks meklēts jauns ģenerālsekretārs. Visticamāk, tas notiks konkursa kārtībā.

Posms līdz novembrim Ilzei Juhansonei nebūs viegls, jo sekmīgi jānovada pārejas periods no vecās uz jauno EK sastāvu un jāsagatavojas Lielbritānijas aiziešanai no ES.

Ilze Juhansone līdz šim bija EK ģenerālsekretāra vietniece. No Latvijas viņa ieņem visaugstāko amatu Eiropas Savienības ierēdniecībā. Iepriekš viņa bija vēstniece Latvijas pārstāvniecībā pie ES.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti