Igaunijā vidējo skolotāju algu iecerēts palielināt līdz 2048 eiro mēnesī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Vidējā skolotāju darba samaksa Igaunijā nākamgad sasniegs 2048 eiro mēnesī (pirms nodokļiem), bet skolotājiem, kas Austrumviru apriņķī, kur ir liela krievvalodīgo kopiena, mācīs igauņu valodā, algai tiks noteikts koeficients 1,5, kas nozīmē, ka no nākamā mācību gada tā sasniegs 3000 eiro mēnesī, otrdien paziņoja Igaunijas izglītības un zinātnes ministrs Teiss Lukass.

Tomēr minimālā skolotāju darba likme nākamajā gadā būs zemāka par arodbiedrības prasīto.

Ministrs sarunā ar laikrakstu "Postimees" teica, ka pagājušajā nedēļā Vihulas muižā notikušajās valdības sarunās par nākamā gada valsts budžetu tika sāktas diskusijas par skolotāju algas kāpumu par 15%.

"Tādas sarunas sākās ar finanšu ministres teikto, ka skolotāju, glābēju, policistu un kultūras darbinieku algas pieaugs par vismaz 15%. Skolotājiem pieaugums ir daudz lielāks," paziņoja Lukass.

Viņš sacīja, ka skolotāju mērķis ir samērot skolotāju algas ar valstī vidējās algas pieaugumu.

Izglītības darbinieku arodbiedrības prasība ir minimālo skolotāja algas likmi noteikt 1845 eiro apmērā.

Ministrs atzina, ka tādu algas paaugstinājumu nākamā gada valsts budžetā nevar atļauties, tomēr skolotāju algu celšanai nākamgad paredzēti 106,6 miljoni eiro, kas ir par 23,9% vairāk nekā šogad, tādējādi skolotāja minimālās algas likmi varēs celt līdz 1749 eiro.

Pašlaik minimālā skolotāja alga Igaunijā ir 1412 eiro mēnesī.

Kā paskaidroja Lukass, piešķirtais finansējums nozīmē, ka vidējā skolotāja darba alga nākamgad sasniegs 2048 eiro mēnesī.

Savukārt no nākamā rudens Austrumviru apriņķī skolotāju algas tiks celtas straujāk nekā valstī vidēji, lai veicinātu pāreju uz mācībām tikai igauņu valodā.

Par pasniegšanu igauņu valodā skolotājiem Austrumviru apriņķī algai tiks noteikts koeficients 1,5, bet bērnudārza audzinātājiem – 1,3.

Tādējādi, ja vidējā skolotāja alga Igaunijā būs 2048 eiro, Austrumviru apriņķī skolotājs, kurš māca igauņu valodā, saņems 3000 eiro.

Lai sagatavotos pārejai uz mācībām igauņu valodā, plānots nākamgad paplašināt skolotāju mācību programmas augstskolās un investēt skolotāju apmācībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti