Igaunijā «jumta naudas» jeb «deputātu kvotu» kritiķi varētu izslēgt no partijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

​Līdzīgi Latvijā pastāvošajai praksei valsts budžeta veidošanas laikā parlamenta deputātiem vairākus miljonus sadalīt savām iniciatīvām, kas nav saskaņotas ar nozaru ministrijām, arī Igaunijā darbojas līdzīga sistēma, ko dēvē par "jumta naudu". Nu rezonansi izraisīja kāda biedra iespējama izslēgšana no Brīvās partijas par viņa kritiku politiskā spēka nekonsekventai attieksmei pret "jumta naudu".

 

Igaunijā pastāv tā dēvētā “jumta naudas” sistēma, kas ir partiju atvēlētās reģionālās investīcijas no valsts budžeta, lai varētu finansēt parlamentāriešu izvēlētos projektus. Tiem gan jāatbilst sabiedriskā labuma kritērijam, skaidro Err.ee.

2017.gada budžetā kopējais “jumta naudas” apjoms ir četri miljoni eiro, no kuriem koalīcijas partijas varēs izdalīt katra pa miljonam, bet opozīcijas politiskie spēki – katrs 300 tūkstošus eiro.

Saistībā ar “jumta naudas” piešķīrumiem Igaunijā rezonansi raisīja Brīvās partijas iecere no tās rindām izslēgt kādu biedru Jevgēniju Krištafoviču, kurš asi kritizējis partiju par mainīgo pozīciju par “jumta naudas” dalīšanu. “2015.gadā, kad sliktā Reformu partija parādīja mums vidējo pirkstu “jumta naudas” sadalē, Brīvā partija nolēma izlikties, it kā viņi nemaz negrib šo naudu, tas ir, izspēlēt svēto nevainību devītajā grūtniecības mēnesī. Pagāja gads, reitingi nokritās par desmit punktiem, un te: tas pats deputāts jau prasa vairāk naudas Brīvajai partijai, lai sadalītu starp saviem draugiem, un lamā “reformistus”, ka dod tikai trīssimt tūkstošus,” kritizēja Krištafovičs.

Šādi izteikumi vairākus partijas biedri esot pamatīgi nokaitinājuši, un partija gatava izskatīt jautājumu par viņa izslēgšanu, ziņo izdevums “Postimees”. Brīvās partijas vadība Krištafoviča rīcību nodēvējusi par nepieņemamu, bet nekomentēja iespējamo izslēgšanu.

Iepriekš gan patiesi Brīvā partija asi kritizējusi citus politiskos spēkus par “jumta naudu”, kā arī par neapmierināto viedokļa slāpēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti