"Hamas" šodien pieprasīja, lai Izraēla atbrīvo arī parējos ieslodzītos palestīniešus.

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

Šorīt sākusies Izraēlas un palestīniešu kaujinieku gūstekņu apmaiņas operācija.

Pēc vairāk nekā 5 gadu gūsta šodien mājās atgriezies palestīniešu kaujinieku nolaupītais Izraēlas karavīrs Gilads Šalits. Ēģiptes televīzijai viņš jau sniedzis pirmo interviju. Tikmēr Gazas sektorā apmaiņā atbrīvotos palestīniešu ieslodzītos sagaidījuši desmitiem tūkstoši cilvēku. Savukārt "Hamas" pieprasījis, lai Izraēla atbrīvo arī pārējos ieslodzītos.

Izraēlas armijas kaprālis Gilads Šalits ir atgriezies Izraēlā. No sākuma palestīniešu grupējuma "Hamas" kaujinieki viņu nogādāja Ēģiptē, no kurienes viņš aizvests uz kādu izraēliešu militāro bāzi, kur pēc vairāku gadu prombūtnes beidzot ticies ar saviem tuviniekiem. Viņa vectēvs presei norādīja, ka Šalits veselības stāvoklis ir labāks, nekā gaidīts. Tiesa, viņš runā klusu, un paziņojis, ka ir noguris un vēlas gulēt.

Vēl Ēģiptē esot Gilads Šalits vietējai televīzijai sniedza pirmo interviju. Šalits izskatījās bāls un vājš, lai gan pats apgalvo, ka viņa veselības stāvoklis ir labs.

Atbrīvotais kareivis intervijā pateicās visiem, kas strādājuši, lai viņu atbrīvotu. Runājot par 5 ieslodzījumā pavadītajiem gadiem, viņš norādīja, ka tie bijuši ļoti gari gadi. Tomēr Šalits vienmēr ticējis, ka pienāks diena, kad viņš tiks atbrīvots.

Šalits tāpat atklāja, ka pirmo reizi par to, ka viņš tiks atbrīvots, dzirdējis pirms nedēļas, un nodomājis, ka tā ir viņa pēdējā iespēja. Šalits pauda arī bažas, ka tagad viņam priekšā būs grūti laiki. Lai gan viņš neatklāja, ko ar to domāja, tas varētu būt attiecināms uz gaidāmo nopratināšanu Izraēlas armijā par notikušo, vai arī gluži vienkārši Šalits runāja par to, ka tagad viņam būs jāmēģina atgriezties normālā dzīvē. Intervijas nobeigumā Šalits pauda cerību, ka notikusī ieslodzīto apmaiņa izraēliešus un palestīniešus tuvinās mieram, un tā stiprinās abu pušu sadarbību.

Tikmēr Gazā ar bungu skaņām sagaidīt atbrīvotos palestīniešu ieslodzītos bija sapulcējušies vairāk nekā 200 000 cilvēku. Sanākušos uzrunāja palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamas" premjerministrs Ismails Hanija, kā arī viens no "Hamas" militārā spārna līderiem Jehija Sinvars, kurš arī ir viens no otrdien atbrīvotajiem ieslodzītajiem. Arī Rafahas robežkontroles punktā Gazas joslas dienvidos pulcējās tūkstošiem cilvēku. Līdzīgi svētku pasākumi tiks rīkoti arī Rietumkrastā, kur Rāmallā tiks sagaidīti vairāk nekā 100 ieslodzītie. Kā jau vēstīts, daļai atbrīvoto cietumnieku saskaņā ar panākto vienošanos būs tomēr jādodas trimdā, tajā skaitā uz Turciju, Ēģipti un Kataru.

Tikmēr nākamais jautājums daudziem ir- kas notiks tālāk. Vai tiks piepildītas Šalita cerības par sadarbību un mieru naidīgo pušu starpā, vai tomēr "Hamas" ņems vērā pieredzi, un mēģinās vēlreiz nolaupīt izraēliešu karavīru, lai kaulētos par viņa atbrīvošanu. Jebkurā gadījumā, "Hamas" šodien pieprasīja, lai Izraēla atbrīvo arī parējos ieslodzītos palestīniešus. Grupējums deva netiešu mājienu, norādot, ka, ja viņi netiks atbrīvoti normālā ceļā, tiks atrasti citi veidi, lai to panāktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti