Hakeri bloķē Lietuvas parlamenta vietni, neļaujot skatīties Krimas tatāru kongresu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

Pirmdienas, 11.aprīļa, rītā nobloķēta Lietuvas parlamenta mājaslapa, traucējot vai neļaujot interesentiem no ārzemēm skatīties Seimā notiekošo Krimas tatāru kongresu, vēsta Lietuvas mediji, atsaucoties uz aģentūru BNS.

„Par problēmām bija ziņots jau nedēļas nogalē. Reakcija bija tūlītēja (..),” sacīja Seima spīkere Loreta Graužiniene.  „Tas ir ilgtermiņa uzbrukums. Tas, iespējams, ir pirmais šāda mēroga uzbrukums,” piebilda Lietuvas parlamenta vadītāja.

Graužiniene piekrita, ka kādam varēja nepatikt Krimas tatāru problēmu akcentēšana, tomēr norādīja, ka konference neesot identificēta kā tiešs hakeru uzbrukuma mērķis.

Seima birojs BNS apstiprinājis, ka ir noticis DDOS tipa uzbrukums, kad uzbrukuma avots ir vairāk nekā viens. Bieži vien to skaits ir mērāms tūkstošos, izmantojot unikālas IP adreses, apgrūtinot vai pilnībā bloķējot piekļuvi mājaslapai.

Lietuvas parlaments norādījis, ka ārzemju interesenti Krimas tatāru kongresu var redzēt pa citiem kanāliem.

Viļņā notiekošajā konferencē par cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā Refats Čubarovs, Krimas tatāru Medžlisa vadītājs,  paudis, ka Krimas etniskie iedzīvotāji tatāri šodien faktiski dzīvo katastrofālā situācijā. Kopš Krievijas varas atjaunošanas pussalā tatāru tautas priekšā no jauna aktualizējies izdzīvošanas jautājums.  

Čubarovs pateicās Lietuvai par iespēju sarīkot šādu konferenci un pauda viedokli, ka ar to Viļņa nosūta signālu visai Eiropas Savienībai – ka nedrīkst aizmirst par Ukrainas teritorijas okupāciju un represijām pret tās iedzīvotājiem. 

“Nav iespējams aizstāvēt cilvēktiesības okupētajā Krimā. Vienīgais, ko var darīt –  atbrīvot Krimu no okupantiem. Tomēr mums nešķiet, ka tas jādara ar militāriem līdzekļiem. Tiklīdz tur sāksies karš, viņi vispirms iznīcinās vietējos iedzīvotājus, kā tas notika Čečenijā. Mūsu nācijai tā būtu nāve. Mēs saistām cerības ar stingrākām sankcijām,” klāstīja Čubarovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti