Grieķijas premjers atvainojas par kļūdām cīņā ar ugunsgrēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Grieķijas premjerministrs Kirjaks Micotakis īpašā uzrunā televīzijā ir atvainojies sabiedrībai par kļūdām, kas pieļautas cīņā ar ugunsgrēkiem, kas jau vairāk nekā nedēļu plosa Grieķijas zemi.

Premjers uzsvēra, ka ikviena nepareiza rīcība tikšot izvērtēta, taču tagad pats galvenais esot izturēt un visiem spēkiem stāties pretī nepieredzētajai nelaimei.

Jau daudzas dienas simtiem ugunsdzēsēju cīnās ar liesmām, kas pēdējā laikā visvairāk plosa Evijas salu un arvien neaprimst arī citur Grieķijā. Ugunsgrēkus veicināja 30 gados lielākais karstuma vilnis, kas ļāva liesmām viegli izplatīties.

Aizvadītajā nedēļā Grieķijā izdegusi vismaz 40 000 hektāru liela platība, liesmas ir iznīcinājušas simtiem māju un uzņēmumu, vēsta izdevums "Ekathimerini”. Pirmdien vismaz 17 tūkstošiem mājsaimniecību bija traucēta elektrības padeve.

Vairāk nekā 20 Eiropas valstis ir sniegušas Grieķijai praktisku palīdzību, nosūtot ugunsdzēsējus, autotransportu, lidmašīnas un helikopterus.

Televīzijas uzrunā premjerministrs vainoja klimata pārmaiņas, kas līdzi nesušas nepieredzēti augstu gaisa temperatūru. Bet Grieķijas sabiedrība pārmet varas iestādēm novēlotu rīcību, piemēram, jau laikus nepiegādājot lidmašīnas, kas spēj uguni dzēst no gaisa.

KONTEKSTS:

Grieķijā kopš augusta sākuma turpinās cīņa ar savvaļas ugunsgrēkiem. Tūkstošiem cilvēku ir evakuēti no apdraudētajām zonām.

Cīņā ar ugunsgrēkiem valdība ir iesaistījusi armiju. Grieķijai palīgā ir devušās daudzas Eiropas valstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti