Rīta Panorāma

Varētu palielināt Klaipēdas dabasgāzes termināļa jaudu

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku

Grieķijā darbosies ES ugunsdzēsēju komanda

Grieķijā darbosies ES ugunsdzēsēju komandas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Grieķijā vasaras sezonā cīņā ar ugunsgrēkiem iesaistīsies vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu speciālisti. Kā pirmie valstī ieradās ugunsdzēsēju komanda no Rumānijas.

28 Rumānijas ugunsdzēsēji ar piecām aprīkotām automašīnām, kā arī viņu kolēģi līdz 31. jūlijam darbosies Atikas reģionā, kurā atrodas arī galvaspilsēta Atēnas.

„Jūs ieradāties mūsu dzimtenē grūtā vasarā, lai palīdzētu un pierādītu darbībā, ka Eiropas solidaritāte nav tikai teorija. Tas ir arī kaut kas pavisam reāls,” pauda civilās aizsardzības ministrs Kristoss Stilianidis.

Augustā Rumānijas ugunsdzēsējus nomainīs 25 speciālistu komanda no Francijas, bet Eiropas Savienības izmēģinājuma projektā kopumā iesaistīsies 200 glābēji no sešām Eiropas valstīm.

Grieķijai jau ir starptautiskās sadarbības pieredze, un pagājušā gada augustā Rumānijas, Krievijas un Turcijas speciālisti palīdzēja cīnīties ar plašiem meža ugunsgrēkiem, kas plosījās visā valstī un izpostīja Grieķijas otro lielāko Eibojas salu un Peloponēsas pussalas dienvidu daļu.

Tieši traģiskie notikumi Grieķijā bija viens no iemesliem, kāpēc tika pieņemts lēmums par ES dalībvalstu ciešāku sadarbību cīņā ar ugunsgrēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti