Gandrīz 36 000 Igaunijas iedzīvotāju atbalsta petīciju par izmaiņām ģimenes likumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Gandrīz 36 tūkstoši cilvēku parakstījuši Igaunijas Zaļās partijas ierosināto petīciju par nepieciešamību veikt izmaiņas likumā par ģimeni, pirmdien vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR

Iniciatīvas autori uzskata, ka pašreizējā variantā likums par ģimeni ir diskriminējošs pret viendzimuma pāriem. Likumā teikts, ka laulība var būt tikai starp vīrieti un sievieti, bet “zaļo” petīcijā pausts aicinājums likumdevējiem vienoties par plašāku laulības definīciju. 

Tagad petīciju, kurai vajadzēja savākt vismaz tūkstoš parakstu, nosūtīs izskatīšanai Igaunijas parlamentā – Rīgikogu. 

Šī petīcija bija reakcija uz šogad paredzēto referendumu par laulības definīciju. Tautas nobalsošanu ierosināja Igaunijas Konservatīvā tautas partija, kas savienību starp sievieti un vīrieti kā vienīgo likumīgo laulības formu vēlas nostiprināt valsts konstitūcijā.

 KONTEKSTS:

Igaunijā, kas Baltijas mērogā ir ar augstāko toleranci pret viendzimuma pāriem, pirms četriem gadiem, 2016. gadā, stājās spēkā partnerattiecību reģistrācijas likums, kas ļāva viendzimuma pāriem savas attiecības reģistrēt. Precēties Igaunijā viendzimuma pāri aizvien nedrīkst, bet reģistrēt partnerattiecības gan. To nosaka Kopdzīves likums, ko Igaunija ar pavisam nelielu balsu pārsvaru pieņēma 2014. gadā, bet spēkā tas stājās 2016. gada sākumā. Saskaņā ar likumu attiecību reģistrācija notiek pie notāra, noslēdzot īpašu vienošanos, kas garantē vairākas tiesības, kādas viendzimuma pāriem līdz tam Igaunijā nebija.

Pēdējo četru gadu laikā Igaunijā kopumā apprecējušies aptuveni 19 000 heteroseksuālu pāru, savukārt partnerattiecības pēdējo triju gadu laikā reģistrējuši tikai 108 pāri jeb aptuveni pusprocents, salīdzinot to ar laulību skaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti