G7 valstu līderi apņemas mazināt ekonomisko atkarību no Ķīnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vācijā noslēdzies G7 valstu līderu samits; tā noslēguma paziņojumā septiņu ekonomiski attīstītāko valstu vadītāji pauduši apņemšanos mazināt savu ekonomisko atkarību no Ķīnas.

Vienlaikus G7 līderi apņēmušies līdz gada beigām izveidot klimata klubu, kurā ieinteresētās puses varēs paātrināt savus centienus ierobežot globālo sasilšanu.

Lielais septiņnieks (G7)

"Lielais septiņnieks" (G7) ir septiņu turīgo, industriāli attīstīto valstu apvienība. Tajā ietilpst ASV, Japāna, Kanāda, Lielbritānija, Vācija, Francija un Itālija. Kādreiz šajā organizācijā bija uzņemta arī Krievija un tā bija pazīstama kā "Lielais astoņnieks", bet 2014. gadā pēc Krimas aneksijas Krieviju padzina no G8.

G7 valstu līderu paziņojums par vēlmi mazināt savu stratēģisko atkarību no Ķīnas izskan vien dienu pirms Madridē gaidāmā NATO samita, kurā alianses dalībvalstis savā jaunajā stratēģiskajā koncepcijā arī plāno pastiprināt savu nostāju pret potenciālajiem Ķīnas draudiem.

Samita noslēguma paziņojumā Ķīna aicināta ievērot savas starptautiskās saistības Honkongas jautājumā, ievērot cilvēktiesības Tibetā un Sindzjaņas provincē, kā arī aicināta izdarīt spiedienu uz Krieviju, lai tā izbeigtu karu Ukrainā.

Savukārt, runājot par iecerēto klimata klubu, G7 valstu pārstāvji rosinājuši lielāku uzmanību pievērst rūpniecības nozarei un tam, lai klimata jomā tiktu ievēroti starptautiskie noteikumi. Klimata aizstāvji šo iniciatīvu gan sauc par vāju un nevajadzīgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti