Rīta Panorāma

PVO aicina Ziemassvētkos nerīkot plašus pasākumus

Rīta Panorāma

Honkongas vēlēšanās zema aktivitāte

"Frontex" cīņa ar migrāciju izmanto īpašu lidmašīnu

«Frontex» cīņā ar migrāciju izmanto īpašu lidmašīnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Eiropas Savienības (ES) robežapsardzes aģentūra "Frontex" cīņā ar nelegālo imigrāciju izmanto īpašu lidmašīnu. Tā aprīkota ar sensoriem, kas ļauj fiksēt cilvēkus un to pārvietošanos arī tumsā.

"Kā redzat šeit, kamera ir nolaista, un tai ir patiešām laba tālummaiņa. Tā uzņem fotoattēlus dienas gaismā, kā arī naktī fiksē infrasarkanos starojumu, un ļauj ieraudzīt maskētus ugunskurus un cilvēku izdalīto siltumu," klāstīja "Frontex" virsnieks Mišels Munkners.

Sabiedrība ar lidmašīnu pagājušajā nedēļā tika iepazīstināta Francijas pilsētā Lillē, bet tā vienlaikus jau sākusi patrulēšanu piekrastes zonā.

Nelegālās migrācijas problēma īpaši aktuāla kļuva pēc 27 cilvēku noslīkšanas Lamanša šaurumā pagājušajā mēnesī, un jaunās tehnoloģijas jau devušas pirmos panākumus. Ar iekārtām izdevies bloķēt 125 imigrantu došanos uz Lielbritāniju, tai skaitā naktī fiksēti vairāki cilvēki, kas ar nedrošiem peldlīdzekļiem jau bija devušies ceļā.

Informācija no lidmašīnas tika nodota atbildīgo institūciju pārstāvjiem, kas veica nepieciešamos pasākumus. Tomēr piesardzīgāk projektu vērtē policijas pārstāvji, kas atsaucās uz palīdzības organizācijām un norāda, ka lidojumi mudinās migrantus uzņemties vēl lielāku risku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti