Francijas parlaments lemj par pretrunīgi vērtēto izlūkošanas likumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

5. maijā Francijas parlaments balsos par pretrunīgi vērtētu izlūkošanas likumu pieņemšanu, kas varas iestādēm bez tiesu pilnvarojuma ļautu plašā apjomā iegūt aizdomās par terorismu turētu cilvēku datus.

Likumprojekts izstrādās pēc janvārī notikušajiem teroraktiem Parīzē. Valdība uzstāj, ka jaunās likumdošanas normas ir ārkārtīgi nepieciešamas, lai efektīvi cīnītos pret terorismu. Bet tas izsaucis asu reakciju no tiesību aizstāvju grupām. Tās uzstāj, ka jaunie likumi pārkāps privātuma tiesības. Tomēr gaidāms, ka šodienas balsojumā Francijas parlamenta apakšpalāta Nacionālā Asambleja likumprojektu atbalstīts un tas tiks nodots tālākām debatēm augšpalātā - Senātā.

Saskaņā ar likumprojektu, varasiestādes, nesaņemot iepriekšēju pilnvarojumu no tiesas, varēs iegūt digitālo un mobilo komunikāciju datus par ikvienu cilvēku, kura vārds parādās terorisma lietu izmeklēšanā. Interneta pakalpojumu sniedzēji un telekomunikāciju uzņēmumi būs spiesti sniegt šos datus pēc varasiestāžu pieprasījuma. Izlūkdienestiem arī būs tiesības privātos mājokļos izvietot kameras un ierakstīšanas iekārtas, bet datoros - uzstādīt klaviatūras izspiegotājus.

Premjers Manuels Valss stingri aizstāvējis priekšlikumus, norādot, ka iepriekšējais izlūkošanas likums tika pieņemts 90.gadu sākumā, ka vēl nebija izplatīti ne mobilie telefoni, ne internets.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti