Francija turpina pēc teroraktiem sākto robežkontroli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Francija līdz oktobra beigām pagarinās savu robežu kontroli, kas tika uzsākta pēc 2015.gada novembra teroristu uzbrukumiem valsts galvaspilsētā Parīzē.

Francijas Iekšlietu ministrijas pārstāvis informēja, ka valdība lēmumu pieņēma saistībā ar nesen īstenotajiem un novērstajiem teroraktiem.

Lūgums pagarināt robežkontroli Šengenas zonā nosūtīts arī Eiropa Komisijai.

Francijas varas iestāžu īstenotie papildu drošības pasākumi uz robežām radījuši konfliktu ar Itāliju. Oficiālā Roma izsaukusi uz konsultācijām kaimiņvalsts vēstnieku, jo pieci bruņoti Francijas robežsargi veikuši nesankcionētu pārbaudi kādā dzelzceļa stacijā. Robežpatruļas pārstāvji Itālijas teritorijā mēģināja veikt narkotiku testu kādam Nigērijas pilsonim.

KONTEKSTS:

Teroraktos Francijas galvaspilsētā Parīzē 2015.gada 13.novembra vakarā un naktī uz 14.novembri tika nogalināti vismaz 130 cilvēki un vairāki simti tika ievainoti. Atbildību uzņēmās teroristiskais grupējums "Daīš". 

Pēc teroristu uzbrukumiem Francijā tika paaugstināts drošības līmenis, kā arī tika lemts par robežkontroles veikšanu uz valsts ārējām robežām.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti