Francijā lieli streiki pret pensijas vecuma palielināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Vairāk nekā miljons Francijas iedzīvotāju otrdien, 31. janvārī, izgāja ielās, protestējot pret pensijas vecuma palielināšanu no 62 līdz 64 gadiem.

"Pensionēties pirms atrīta" – tā prasa viens no protestētāju šodien nestajiem plakātiem. Šis ir jau otrais plašais streiks Francijā šomēnes, protestējot pret Francijas prezidenta Emanuela Makrona plāniem paaugstināt pensionēšanās vecumu no 62 uz 64 gadiem.

Policija rēķina, ka dažādās pilsētās demonstrācijās izgājuši 1,2 miljoni cilvēku, kas ir lielākais protests kopš pēdējās lielās pensiju reformas kārtas 2010.gadā.

Streikoja transporta sektorā strādājošie, naftas pārstrādes uzņēmumu darbinieki, puse no visiem skolotājiem, sabiedrisko pakalpojumu sektorā strādājošie.

Ierēdne Nellija: "Es ļoti domāju par jauno paaudzi, kas stāv aiz mums. Ko šī sistēma viņiem nesīs un līdz kādam vecumam viņi strādās?"

Voltēra liceja audzēknis: "Šai reformai būs tieša ietekme uz bezdarba līmeni, jo darba tirgū būs vairāk cilvēku – īpaši gados vecāku darbinieku, tātad palielināsies jauniešu bezdarbs. Tātad tas mūs ietekmē tieši. Un, otrkārt, šī pati ideoloģija vēlas, lai mēs sāktu strādāt pēc iespējas agrāk."

61% franču atbalsta šo protestu kustību un eksperti uzskata – jo vairāk francūži uzzina par reformu, jo vairāk viņi tai iebilst, un tas valdībai nenāk par labu.

"Mērķis ir tikai piespiest valdību atsaukt reformu," skaidroja Francijas Nacionālās studentu apvienības ģenerālsekretārs Adrians Ljenārs.

Taču Makrons nav izrādījis nekādas atkāpšanās pazīmes, uzstājot, ka reforma ir "būtiska", lai glābtu pensiju sistēmu, jo tuvāko gadu laikā tajā sagaidāms deficīts. Pie tam, Francijā pensionēšanās vecums ir zemāks nekā lielākajā daļā citu Rietumeiropas valstu. Itālija un Vācija to ir paaugstinājusi līdz 67 gadiem.

Lai arī aptaujas liecina, ka divas trešdaļas vēlētāju ir pret izmaiņām, to nākamnedēļ plānots sākt skatīt Nacionālajā asamblejā. Tā ir Makrona otrā pilnvaru termiņa galvenā reforma.

Šodien arī mobilizēti 11 tūkstoši policistu, jo tiek gaidīti arī vairāki simtu ekstrēmistu un nemiera cēlāju, kas varētu izmantot šīs demonstrācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti