Francijā 1. novembrī atcels ārkārtas stāvokli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Francijas prezidents Emanuels Makrons atkārtoti paziņojis, ka 1. novembrī valstī tiks atcelts ārkārtas stāvoklis. Tas tika noteikts pēc asiņainā teroristu uzbrukuma galvaspilsētā Parīzē 2015. gada novembrī.

"Ārkārtas stāvokļa efektivitāte vairs nav skaidra. Tas vairs neaizsargā mūs no reāliem uzbrukumiem, un neviena valsts nevar izskaust šos draudus pilnībā. Tas nevar novērst islāmistu terorisma draudus, kopš tie kļuva daudz nopietnāki. Ļoti svarīgi, lai 1. novembrī mēs izbeigtu šo situāciju, kas savā būtībā ir pagaidu pasākums," sacīja Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Makrons arī paslavēja drošības dienestu pārstāvjus, kuri pēdējo gadu laikā ir novērsuši vismaz 13 teroristu uzbrukumus un pasargājuši simtiem cilvēku dzīvības. Tomēr ekstrēmisma draudi nemazinās, tāpēc valstī tiek izstrādāts plāns cīņai ar iedzīvotāju radikalizāciju.

Makrons arī pieminēja nepieciešamību integrēt vietējā sabiedrībā imigrantus.

Francijas prezidenta paziņojums izskanēja neilgi pēc parlamenta augšpalātas lēmuma apstiprināt otrajā lasījumā pretrunīgi vērtēto pretterorisma likumu. Tas bija viens no priekšnoteikumiem ārkārtas stāvokļa atcelšanai un piešķir tiesībsargājošajām iestādēm papildu pilnvaras veikt mājokļu kratīšanu, slēgt lūgšanu vietas un ierobežot pārvietošanās brīvību.

Pret likumu iebilda cilvēktiesību aizstāvji, tomēr sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka to atbalsta 57% iedzīvotāju.

Jau vēstīts, ka 2015. gada teroraktos Parīzē 13. un 14. novembrī dzīvību zaudēja 130 cilvēku. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmās teroristiskais grupējums "Islāma valsts" jeb "Daīš". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti