ES valstis meklē jaunu migrantu pārdales sistēmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 8 mēnešiem.

Četru Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministri pirmdien, 23.septembrī, tiekas Maltā cerībā izveidot jaunu sistēmu Vidusjūrā izglābto migrantu sadalei. Viņi cer panākt sākotnējo vienošanos pirms oktobrī gaidāmā Eiropadomes samita. 

Francijas, Vācijas, Itālijas un Maltas iekšlietu ministri sanāksmē Maltā vēlas panākt vienošanos par jaunu sistēmu, pēc kuras varētu automātiski izlemt, kur nogādāt Vidusjūrā izglābtos migrantus. Galvenais mērķis ir novērst pēdējā gada laikā izveidojušos situāciju, kad Vidusjūras piekrastes valstis atteicās uzņemt migrantus no nevalstisko organizāciju kuģiem un cilvēki bija iestrēguši jūrā vairākas dienas vai pat nedēļas.

“Mēs vairs nevaram tā turpināt katru reizi, kad runa ir par Vidusjūras jautājumu.

Mēs nevaram meklēt vienreizēju risinājumu ikreiz, kad jūrā tiek izglābti cilvēki.

Pēc savas pieredzes migrācijas jomā varu teikt, ka šāda situācija turpināsies vairākus gadus. Eiropai ir jābūt labāk sagatavotai atbalstīt piekrastes valstis Itāliju, Grieķiju, Maltu, Spāniju un Kipru,” sacīja ES migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls.

Ar aicinājumu ieviest automātisku migrantu pārdales sistēmu pagājušonedēļ nāca klajā Francijas prezidents Emanuels Makrons un Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte. Jaunajā sistēmā varētu piedalīties arī Luksemburga, Malta, Portugāle, Rumānija un Spānija.

Turklāt Francija ir arī gatava pārskatīt tā dēvēto Dublinas sistēmu, kas paredz, ka patvēruma meklētāju iesniegumi jāizskata tai dalībvalstij, kuras robeža, ierodoties blokā, šķērsota pirmā.

KONTEKSTS:

Iepriekšējais Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni aizliedza Itālijas ostās uzņemt nevalstisko organizāciju kuģus. Viņš arī apsūdzēja aktīvistus par nelikumīgiem cilvēku pārvadājumiem no Āfrikas uz Eiropu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti