ES ministri atbalsta ārējo robežu stiprināšanu un teroristiska satura kontroli tiešsaistē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Eiropas Savienības (ES) valstu iekšlietu ministri piektdien vienojušies stiprināt drošību pie bloka ārējām robežām un stingrāk kontrolēt saturu, kas saistīts ar vardarbīgo ekstrēmismu tiešsaistē.

Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvju tikšanās tiešsaistē, lai pārskatītu koordinētākas bloka pretterorisma politikas plānus, notikusi pēc pēdējiem islāmistu ekstrēmistu uzbrukumiem Francijā, Vācijā un Austrijā.

Paziņojumā saistībā ar bloka ārējo robežu drošību skaidrots, ka kompetentajām iestādēm ir jāzina, kas ienāk Šengenas zonā un kas tajā pārvietojas, un ir nepieciešams efektīvi kontrolēt savas ārējās robežas, digitāli reģistrējot ieceļošanu un izceļošanu no Šengenas zonas. Lai apkarotu terorisma draudus, ciešāk jāsadarbojas ar trešajām valstīm.

Tāpat ministri norādījuši, ka cer līdz gada beigām pabeigt sarunas ar Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu par jaunu likumu tiešsaistes satura kontrolei.

Mērķis ir panākt jauna, ātra un efektīva instrumenta esamību teroristiska satura apkarošanai tiešsaistē, lai šādu saturu būtu iespējams izņemt stundas vai pat īsākā laikā pēc tā publicēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti