ES ārlietu ministri pieņem paziņojumu par Tuvo Austrumu miera procesu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien, 18.janvārī, pieņēmuši paziņojumu par strupceļā nonākušo Tuvo Austrumu miera procesu un ebreju kolonistu apmetnēm.

Pēc domstarpību pārvarēšanas par pareizo vārdu izvēli, ministri vienbalsīgi apstiprināja paziņojumu, kas atspoguļo ES kopīgo nostāju un iesaistīšanos reģionā, pavēstīja ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni.

Paziņojumā paustas ES bažas par vardarbīgu, kas turpinās Izraēlā un palestīniešu teritorijās, kā arī izteikta pārliecība, ka to var apturēt tikai "politiskā horizonta atjaunošana un dialoga atsākšana".

ES ministri no jauna apliecināja ticību divu valstu risinājumam un paziņoja, ka cieši sekos līdzi situācijas attīstībai.

Sākotnēji bija domāts, ka paziņojumu izdosies pieņemt bez diskusijām, bet nedēļas nogalē radās domstarpības, galvenokārt par sekām ES lēmumam marķēt ebreju kolonistu apmetnēs okupētajās teritorijās ražotos produktus.

Francija norādīja, ka vairākas valstis, tostarp Grieķija, vēlējušās izmaiņas paziņojuma tekstā, ko uzskatījušas par pārāk kritisku attiecībā pret Izraēlu.

Kāds avots ES aģentūrai AFP atklāja, ka teksts ticis nedaudz "mīkstināts", bet valoda palikusi tuvu sākotnējai versijai.

"Grieķijai bija dažas problēmas un tā dabūja, ko gribēja; viņiem likās, ka pārāk uzsvērta [ebreju] kolonistu vardarbība," atklāja avots.

ES ārlietu ministru pieņemtajā paziņojumā atkārtots, ka visas ebreju kolonistu apmetnes okupētajās palestīniešu teritorijās uzskatāmas par nelikumīgām un šķērsli mieram un apdraudējumu divu valstu risinājumam.

Jau vēstīts, ka, reaģējot uz ES lēmumu marķēt ebreju kolonistu apmetnēs okupētajās teritorijās ražotos produktus, Izraēla novembra beigās apturēja sarunas ar ES amatpersonām par konfliktu ar palestīniešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti