Eksperte: ASV aizsardzības ministra vizīte Rīgā – simbolisks atbalsts Latvijai un Baltijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

ASV aizsardzības ministra Loida Ostina vizītes Rīgā galvenais iemesls ir ASV simboliska atbalsta paušana gan Latvijai, gan Baltijai kopumā. Tā Latvijas Radio intervijā vērtēja Latvijas Transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretāre Sigita Strūberga.

Strūbergas ieskatā ar šo vizīti ASV atkārtoti demonstrē, ka tā nopietni uztver atbalstu Baltijas valstīm un savu sabiedroto jeb NATO vienotību. Tāpat viņa paskaidroja, ka Ostina vizītes mērķis, visticamāk, nav paredzēts sabiedrības pārliecināšanai, bet gan augstākā līmeņa valdības pārstāvju pārliecināšanai, ka ASV būs spējīga pildīt NATO līguma 5. pantu, kas paredz solidāru katras dalībvalsts aizsardzību uzbrukuma gadījumā, un sniegt atbalstu Baltijai. 

Savukārt pie sabiedrības pārliecināšanas jāstrādā mums pašiem Latvijā, pauda eksperte, norādot, ka sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Latvijas sabiedrība šaubās vai krīzē tomēr Latvija no NATO puses tiktu aizsargāta, tāpēc joprojām sabiedrībai drošības jautājumi ir jāskaidro.

Strūberga atzīmēja, ka gadījumā, ja izaicinātāju acīs zudīs NATO līguma 5.panta kredibilitāte, tad zudīs arī ASV kā lielvaras kredibilitāte.

ASV ir ieinteresēta drošā Eiropā un tajā, lai Krievija neturpinātu savu agresiju plašākās teritorijās, kā arī, lai ideālajā gadījumā Ukraina uzvarētu karā pret Krieviju, pauda Strūberga.

KONTEKSTS:

Vizītē Latvijā ieradies ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins. Latvijas Aizsardzības ministrija ziņo – Pentagona vadītāja mērķis ir apstiprināt ASV apņemšanos aizstāvēt visus sabiedrotos, uzturot pastāvīgu militāro klātbūtni Latvijā un Baltijas reģionā.

NATO valstu līderi jūnija beigās Madridē notikušajā samitā vienojās izveidot armijas brigādi katrā no Baltijas valstīm un palielināt kopējo ātrās reaģēšanas spēku apjomu līdz vairāk nekā 300 000 karavīru. Arī ASV prezidents Džo Baidens paziņojis par plāniem palielināt amerikāņu karaspēka daudzumu Eiropā.

Nākamais NATO līderu samits notiks 2023. gadā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti