Eiropas ziņas 26.07.2010.

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

Aviopasažieru skaits Latvijā 2009. gadā palielinājies par 10,2% - līdz 4,06 miljoniem, un Latvija bijusi vienīgā Eiropas Savienības valsts, kur aviopasažieru skaits pērn pieaudzis.

Aviopasažieru skaits Latvijā 2009. gadā palielinājies par 10,2% - līdz 4,06 miljoniem, un Latvija bijusi vienīgā Eiropas Savienības valsts, kur aviopasažieru skaits pērn pieaudzis. Kopumā ES pasažieru skaits gaisa satiksmē pagājušajā gadā samazinājies par 5,9%. Vislielākais pasažieru skaita kritums bijis Lietuvā un Igaunijā - attiecīgi par 26,8% un 25,7%.
*
Gada pirmajos sešos mēnešos par darba iespējām ārzemēs visvairāk interesējušies iedzīvotāji vecuma grupā no 25 līdz 45 gadiem, un joprojām vislielākā interese par Lielbritāniju. Kā liecina Nodarbinātības valsts aģentūras Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES apkopotā informācija, kopējais sniegto konsultāciju skaits šā gada pirmajos sešos mēnešos bijis vairāk nekā 10 600, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn šai pašā laika periodā.
*
Lai atjaunotu savu finanšu ilgstspējīgumu, pasaules ietekmīgākajām rūpnieciski attīstītajām valstīm ir nekavējoties jāķeras pie taupības pasākumu un strukturālu reformu īstenošanas. Šādu viedokli komentārā laikrakstā "Financial Times" paudis Eiropas Centrālās bankas vadītājs Žans Klods Trišē. Savukārt vairāki ekonomisti uzskata, ka taupības pasākumi, kādus īsteno vai plāno īstenot daudzas pasaules valstis, apslāpēs ekonomikas atveseļošanos.
*
Eiropas Savienība ir izdevusi gandrīz 14 miljonus eiro četrus gadus ilgam pētījumam, kurā noskaidrots, ka augļus ēst ir veselīgi. Par šiem līdzekļiem maksātas algas apmēram 200 zinātniekiem un organizēta reklāmas kampaņa, kas aicina uzturā lietot vairāk augļu. Pētījuma ietvaros izstrādāti arī paņēmieni, kā aizkavēt augļu bojāšanos, piemēram, iegremdējot tos karstā ūdenī. Dati par pētījuma izmaksām jau izpelnījušies asu kritiku no eiroskeptiķu puses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti