Eiropas ziņas 19.08.2010.

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 3 mēnešiem.

"Es, Latvija un Eiropas Savienība" - šāds nosaukums dots šonedēļ internetā aizsāktajai diskusijai par Latvijas dalību Eiropas Savienībā.

"Es, Latvija un Eiropas Savienība" - šāds nosaukums dots šonedēļ internetā aizsāktajai diskusijai par Latvijas dalību Eiropas Savienībā. Ko esam sasnieguši, kur kļūdījušies pirmajos sešos dalības gados Eiropas Savienībā, ko darīt tālāk? Septembrī debates notiks arī klātienē 12 Latvijas pilsētās, tajās aicināti piedalīties 40 dažāda vecuma un profesiju dalībnieki, kas ielūgti pēc nejaušās atlases principiem. Taču debates ne velti sāktas internetā, lai tajās varētu iesaistīties plašāks cilvēku loks, lai savu apmierinātību vai neapmierinātību saistībā ar Eiropu varētu apspriest ne tikai šaurā draugu lokā vai ģimenes virtuvē, bet lai viedoklis izskan arī plašāk. Kad tad, ja ne tagad, saka viena no projekta pārstāvēm "Providus" pētniece Dace Akule.
Savas domas par Latvijas dalību Eiropas Savienībā var izteikt interneta vietnē- eslatvijaunes.esmaja.lv. Rudenī diskusiju rezultātus apkopos un nodos apspriešanai Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem un amatpersonām.
*
Tikmēr salīdzinoši aktīvi Latvijā savu viedokli cilvēki pauž saistībā ar veselības aprūpi mūsu valstī. Sūdzību Eiropas ombudam par Eiropas Komisiju, "kas, sūdzības iesniedzējuprāt, ļāvusi pasliktināt veselības aprūpi Latvijā", parakstījuši jau vairāk nekā 27 tūkstoši cilvēku. Sūdzību sagatavojusi Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība kopā ar Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "Sustento", kā arī Pacientu ombuda palīdzību.
*
Iespējams, arī jūs pēdējo dienu laikā esat Rīgā ievērojuši interesantus, svešvalodās runājošus jauniešus, kuri ar dažādu radošu aktivitāšu palīdzību piesaista uzmanību. Tie ir 36 Eiropas Savienības ietvarprogrammas "Jaunatne Darbībā" projekta "Work It Out" dalībnieki no Vācijas, Polijas un Latvijas, kā arī Lielbritānijas, Lietuvas, Itālijas un Igaunijas. Projekta laikā var vērot, kā top ielu māksla, "grafiti", dažādus "breakdance" priekšnesumus un citas mūsdienīgas radošas jauniešu izpausmes. Bet kopumā desmit dienu garumā projekta dalībnieki strādā pie ziņojuma, kā radošam jaunietim mūsdienu apstākļos atrast savu vietu dzīvē. Projekta organizatori uzsver, ka radošu ideju attīstība jauniešu vidū ir īpaši svarīga šajā ekonomiski sarežģītajā laikā, jo, iespējams, hobijus un intereses iespējams pārvērst arī reālā darba tirgus produktā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti