Eiropas ziņas 11.05.2010.

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Šodien Eiropas Savienības valstu izglītības ministri sanāksmē Briselē skatīs jautājumus par izglītības sociālo dimensiju, par mūžizglītību, par augstākās izglītības starptautiskajiem aspektiem, kā arī par jaunatnes politiku Eiropā.

Šodien Eiropas Savienības valstu izglītības ministri sanāksmē Briselē skatīs jautājumus par izglītības sociālo dimensiju, par mūžizglītību, par augstākās izglītības starptautiskajiem aspektiem, kā arī par jaunatnes politiku Eiropā. Ļoti svarīgs šajā kontekstā ir kopīgs redzējums par Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu mērķtiecīgu piesaisti sportam, tā savā uzrunā sanāksmes dalībniekiem pirmdien uzsvēra Latvijas izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe. Gatavojoties 17.jūnija Eiropadomei, šodien sanāksmē plānota arī ministru viedokļu apmaiņa par Eiropas Savienības izglītības un apmācības pamatmērķu skaitliskajiem rādītājiem. Šī sanāksme Briselē ir unikāla, jo pirmo reizi Eiropas Savienības vēsturē - pēc Lisabonas līguma stāšanās spēkā, formālajā ministru padomē tiek skatīti jautājumi par sportu, sporta politikas lomu, kā arī sporta nozīmi Eiropas Savienībā.
*
Eiropas Savienības Izglītības, jaunatnes lietu un kultūras ministru padomē arī sperts pēdējais formālais solis, lai Rīgu oficiāli izvirzītu par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā. Šajā godā Rīga būs kopā ar Zviedrijas pilsētu Ūmeo. Rīga jau labu laiku gatavojas šim notikumam un piedalās domu apmaiņā arī ar citām Latvijas pilsētām, stāsta projekta pārstāve Aiva Rozenberga.
*
Rīt Rīgā tiks svinīgi parakstīta Eiropas ceļu satiksmes drošības harta. Tā liecina par Latvijas apņemšanos samazināt satiksmes negadījumos cietušo skaitu uz Latvijas ceļiem. Šajās dienās Rīgā viesojas arī Eiropas ceļu satiksmes drošības hartas pārstāvji, kas spriež par turpmākiem ceļu satiksmes drošības uzlabošanas plāniem, lai ceļi būtu drošāki gan autovadītājiem, gan gājējiem. Paredzēts, ka ceremonijas laikā Hartu parakstīs vairāk nekā 20 uzņēmumi, pašvaldības un sabiedriskās organizācijas. Savukārt jau šodien Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī par ceļu satiksmes drošību diskutēs Latvijas iedzīvotāji. Statistikas dati liecina, ka 2001. gadā Latvijā bija vislielākais satiksmes negadījumu upuru skaits, bet turpmākajos gados situācija būtiski uzlabojusies.
*
Šonedēļ Baltkrievijā notiekošajā Eiropas Savienības valstu filmu festivālā rādīs arī Latvijas spēlfilmu "Rīgas sargi". Kopumā festivāla programmā iekļautas dažādu žanru filmas - no pasakām līdz pat vēsturiskām drāmām. Festivāla mērķis ir pievērst baltkrievu skatītāju uzmanību kopējam Eiropas kultūras mantojumam. Festivālā savas valsts veikumu kino jomā prezentēs 15 Minskā rezidējošas un nerezidējošas Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecības - Bulgārija, Lielbritānija, Ungārija, Latvija un citas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti