Rīta Panorāma

Vēl joprojām neskaidrs vietu sadalījums ASV parlamentā

Rīta Panorāma

Itālijā atrod unikālu senu bronzas skulptūru kolekciju

ES noteiks papildu sankcijas Irānai par protestu apspiešanu

Eiropas Savienība plāno noteikt jaunas sankcijas Irānai  par protestu apspiešanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Eiropas Savienība plāno noteikt jaunas sankcijas Irānai par plašo protestu vardarbīgu apspiešanu. Par to paziņojusi Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka.

Amatpersona norādīja, ka notiek darbs pie nākamās sankciju paketes un to varētu saskaņot jau nākamajā nedēļā. Eiropas Savienība nenorimsies un būšot šīs valsts vīriešu un sieviešu pusē ne tikai šodien, bet tik ilgi, cik nepieciešams. 

Bloks jau oktobra vidū noteica sankcijas pret Irānas tikumības policiju un 11 amatpersonām, tai skaitā telekomunikāciju ministru, bet pagaidām nav zināms, pret ko varētu vērst papildu ierobežojumus. 

KONTEKSTS:

13. septembrī 22 gadus veco sievieti Mahsu Amini Teherānā uz ielas arestēja tā dēvētā tikumības policija par to, ka viņa neatbilstoši valkāja tradicionālo galvassegu hidžābu. Mahsu Amini nogādāja iecirknī, kur viņa pēc vairākām stundām sabruka un nonāca komā. Sievieti nogādāja slimnīcā, kur viņa, nenākusi pie samaņas, nomira 16. septembrī.

Cilvēktiesību aktīvisti, atsaucoties uz aculieciniekiem, apgalvo, ka aizturēšanas laikā policisti ar nūjām sita Mahsai Amini pa galvu un viņas galva arī tikusi triekta pret automašīnu. Policija to noliedz, apgalvojot, ka aizturētajai esot bijusi sirdslēkme. Savukārt sievietes tuvinieki apgalvo, ka viņai nebija problēmu ar sirdi. Pēc jaunās sievietes nāves Irānā sākās plaši protesti. 

Kopš 1979. gada Islāma revolūcijas Irānā sievietēm noteiktas stingras apģērba etiķetes prasības. Sievietes šīs prasības pamatā, īpaši lielpilsētās, ignorē, kas savukārt izsauc konservatīvo politiķu nepatiku. Teherānas valdība un konservatīvā spārna politiķi parlamentā pēdējo mēnešu laikā centušies panākt stingrāku šo prasību ievērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti