Eiropas Parlamentā debatēs par Ungārijas konstitūciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Pēc kritiķu domām, tā mazina nozīmīgu valsts institūciju neatkarību, izmaina vēlēšanu sistēmu par labu valdošajai partijai un ierobežo preses brīvību. Debatēs plāno piedalīties EP deputāti un EK prezidents Žozē Manuels Barrozu. Negaidīti uz Strasbūru devies arī Ungārijas premjerministrs.

Eiropas Parlamentā, Strasbūrā pēcpusdienā notiks debates par starptautiskajā sabiedrībā interesi izraisījušo Ungārijas konstitūciju. Tā stājusies spēkā kopš 1. janvāra. Pēc kritiķu domām tā mazina nozīmīgu valsts institūciju neatkarību, izmaina vēlēšanu sistēmu par labu valdošajai partijai un ierobežo preses brīvību. Debatēs plānoja piedalīties Eiropas Parlamenta deputāti un Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu. Taču tapis zināms, ka negaidīti uz Strasbūru devies arī Ungārijas premjerministrs Viktors Orabans, kurš pēcpusdienā rīkos arī īpašu preses konferenci. Tikmēr Eiropas Komisija jau vakar uzsāka juridisko procedūru pret Ungāriju saistībā ar strīdīgus vērtējumus izsaukušajām tieslietu sistēmas, centrālās bankas un datu aizsardzības dienesta reformām.

Budapeštai tagad dots mēnesis laika, lai atteiktos no kritiku izraisījušajiem likumiem. Ja Ungārija nereaģēs, tā var nonākt Eiropas Tiesas priekšā. Savu neapmierinātību jau apliecinājusi arī Ungārijas sabiedrība, šomēnes piedaloties protesta akcijās Budapeštas ielās. Arī Ungārijas sarunas ar Eiropas Savienību un Starptautisko Valūtas fondu par 20 miljardu eiro lielas kredītlīnijas piešķiršanu finanšu grūtībās nonākušajai valstij ir apturētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti