Eiropas Komisija plāno veidot visā Eiropā vienotu ceļu nodevu sistēmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Eiropas Komisija (EK) panākusi vienošanos ar Vāciju par auto ceļu nodevu neieviešanu uz Vācijas ceļiem, kurus Berlīne gatavojās ar likumu noteikt nākamgad un kas tieši skartu citu valstu pilsoņus. Berlīne gatavojās ieviest maksājumu visiem autovadītājiem, kas izmantotu tās ātrgaitas šosejas, izņēmumu piešķirot Vācijā reģistrēto auto īpašniekiem. Brisele to uzskatīja kā citus Eiropas Savienības (ES) pilsoņus diskriminējošu un Eiropas Savienības pretrunīgu normu.

Vācija šim nodoklim gatavojās jau vairākus gadus. Vēl pērn EK nosūtīja vēstuli Vācijas valdībai ar lūgumu paskaidrot, kāds ir tās nodoms un vai jaunie nosacījumi nediskriminēs Eiropas Savienības pilsoņus, un galu galā rosināja pret Vāciju ES likuma pārkāpumu procedūru. Taču Vācija pretī atsūtīja sirdīgu vēstuli, norādot, ka, ja Eiropas Komisija turpinās kavēt šo ieceri, tad tā vērsīsies tiesā. Abām strīdīgajām pusēm bija gan oponenti, gan atbalstītāji, taču patērētāju tiesību organizācijas un Starptautiskā autovadītāju federācija šoreiz nostājās Eiropas Komisijas pusē, sakot - ir pareizi, ka Brisele iejaucas, jo pretējā gadījumā šeit notiktu klaja ārvalstnieku diskriminācija, un uz plašajiem Vācijas ceļiem braucēju no citām valstīm, kā zināms netrūkst - gan to, kad dodas komercbraucienos, gan arī šķērso Vāciju pa ceļam uz citām zemēm.

Pēc garām un grūtām sarunām ES un Berlīne tomēr ir panākušas vienošanos. Briselē vizītē pie Eiropas transporta komisāres Violetas Bulcas ieradās Vācijas transporta lietu ministrs Aleksandrs Dobrints. Abas puses līgušas, ka

Vācijas valdība tomēr izdarīs izmaiņas likumā projektā par ceļu nodevām, tās nepiemērojot ārvalstniekiem, kuri izmanto Vācijas ceļus, kā arī samazinās cenu tradicionālajām vinjetēm, kuras iegādājas ceļotāji īsām vizītēm Vācijā,

un jo īpaši izdevīgi nosacījumi būs tiem, kuri ceļo ar videi draudzīgām automašīnām. Eiropas transporta lietu komisāre Violeta Bulca žurnālistiem Briselē norādīja, ka strīds ar Vāciju ir arī devis impulsu domāt par vienou Eiropas Savienības ceļa nodokļu sistēmu.

„Esmu gandarīta, ka pēc divus gadus ilgām un intensīvām diskusijām ar ministru Dobrintu esam raduši risinājumu nodrošināt, ka Vācijas ceļi paliks viegli sasniedzami arī Eiropas Savienības pilsoņiem. Es vēlos pateikties ministram Dobrintam par to, ka viņš ir piekritis īstenot nepieciešamās izmaiņas likumu projektos, kas nodrošinās to, ka Vācijas auto nodevu sistēma darbojas saskaņā ar Eiropas Savienības likumiem. Šis ir arī svarīgs pirmais solis mūsu plānu virzienā izveidot Eiropas Savienības līmeņa ceļu nodevu sistēmu, kas būtu labvēlīga Eiropas Savienības vienotajam tirgum un pārejai uz arvien zaļāku pārvietošanos,” klāsta Violeta Bulca.

Arī Vācijas transporta lietu ministrs Aleksandrs Dobrints pauda, ka ir gandarīts par to, ka Eiropas Savienība ir gatava palūkoties uz šo vajadzību plašāk:

„Ceļu nodoklim ir jēga, un tas ir godīgs un attaisnojams. Tas nodrošina to, ka visi autovadītāji sniedz savu adekvātu artavu mūsu autostrāžu finansēšanā. Vācija izsaka atzinību Eiropas Komisijas iecerei veidot vienotu Eiropas līmeņa nodokļu sistēmu .”

Kamēr Vācija vēl mainīto likumu nav pieņēmusi, Eiropas Komisija pārkāpuma procedūru vēl neatceļ, sekojot līdzi likuma gaitai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti