Eiroparlamentārieši vēlas auditu interneta gigantā «Facebook»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti gatavojas aicināt interneta gigantu "Facebook" piekrist vērienīgam auditam, kas ļautu pārbaudīt, kā tas tiek galā ar datu aizsardzību un lietotāju datu drošību.

Deputāti otrdien, 23.oktobrī, diskutēja ar Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisāri Veru Jourovu. Viņa atzina, ka nākamgad maijā gaidāmās EP vēlēšanas nav līdz galam gatavas sociālo tīklu, toskait "Facebook" milzīgajai ietekmei uz vēlētājiem. Taču jaunā Vispārīgā datu aizsardzības regula, kas stājās spēkā maijā, situāciju ir uzlabojusi. Taču izskanēja zināma EP deputātu neticība "Facebook" spējai mainīties.

"Mēs nevaram atstāt tikai tādu uzņēmumu kā "Facebook" ziņā to, kurš kādu politisko saturu redz pirms vēlēšanām. Mums jābūt drošiem, ka visiem vēlētājiem ir pieeja tai pašai informācijai, un ir jāaizliedz individuālā politisko reklāmu mērķēšana," teica Eiroparlamenta deputāte Ska Kellere no Vācijas.

"Daudzi kolēģi ir izmisuši par "Facebook" plēsonīgo pieeju un pat sliktāk – par viņu acīmredzamo lietotāju personisko datu izmantošanu komercnolūkiem," paziņoja Eiroparlamenta deputāts Viljams Dartmuts no Apvienotās Karalistes.

Eiroparlamenta deputāti atzina, ka zināmus uzlabojumus pēc "Cambridge Analytica" skandāla "Facebook" ir veicis, tomēr ne solīto pilno iekšējo auditu. Tāpēc deputāti plāno ceturtdien, 25.oktobrī, balsot par rezolūciju ar aicinājumu "Facebook" atļaut ES institūcijām veikt tā auditu.

KONTEKSTS:

Uzņēmums "Cambridge Analytica", kuru bija nolīgusi Donalda Trampa ASV prezidenta vēlēšanu kampaņa, varētu būt izmantojis 87 miljonu ASV vēlētāju "Facebook" profilu informāciju bez viņu atļaujas. Tiesa, konstatētie likumpārkāpumi notikuši, kad ES vēl nebija stājusies spēkā Vispārīgā datu aizsardzības regula, kas par pārkāpumiem paredz daudz lielākus naudassodus.

Lielbritānijas valdības birojs par sociālā tīkla lietotāju datu neaizsargāšanu piesprieda ASV kompānijai vairāk nekā 500 000 eiro sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti