Ēģiptes kristieši baidās no iespējamajiem islāmistu uzbrukumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Ēģiptes Koptu baznīcas pāvests Tavadross II atcēlis visus publiskus pasākumus aizdomās par iespējamajiem uzbrukumiem, vēsta BBC.

Vēl nesen kādā kristiešu baznīcas īpašumā lūgšanu laikā tika pacelts organizācijas „Al Qaeda” karogs. Atsevišķas cilvēktiesību organizācijas jau kritizējušas Ēģiptes varas iestādes par nespēju aizstāvēt kristiešus.

Ēģiptes kristieši jau ilgu laiku ir islāmistu apdraudēti, kuru vidū pastāv uzskats, ka kristieši spēlējuši lielu lomu nesenā valsts prezidenta Muhameda Mursi gāšanā. Kad Ēģiptes armijas virspavēlnieks, ģenerālis Abdulfatahs al Sisī televīzijā pavēstīja, ka prezidents Mursi tiek gāzts no amata, pāvests Tavadross un šeihs, viens no musulmaņu līderiem Ahmeds Al Tajebs, arī pauda savus vēstījumus.

Pāvests Tavadross toreiz sacīja, ka ģenerāļa uzskaitītie mērķi ir cienījamu cilvēku radīti, kuri savās sirdīs visaugstāk tur Ēģiptes intereses. Līdz ar to atsevišķi musulmaņu organizācijas pieņēmušas, ka kristieši piedalījušies Mursi gāšanā, norāda BBC.

Kopš tā laika ir bijuši uzbrukumi arī kristiešu mājām un darba vietām, savukārt televīzijas pārraidēs musulmaņu vadoņi atklāti sauc pēc atmaksas. Trešdien 16 Ēģiptes cilvēktiesību organizācijas paziņoja, ka Ēģiptes valdība nespēj pasargāt kristiešus, savukārt Musulmaņu brālība, kas atbalstīja Mursi, kūda musulmaņus pret ne – musulmaņiem, lai sasniegtu savus politiskos mērķus.

Organizācijas aicināja veikt izmeklēšanu, kādēļ drošības spēki pietiekami neaizsargā kristiešus un viņu īpašumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti